Είκοσι ένα (21) γκολ σημειώθηκαν στην 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας και έτσι φθάσαμε στα 461 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Παρακάτω δείτε πως διαμορφώθηκε ο πίνακας των σκόρερς:
Είκοσι ένα (21) γκολ σημειώθηκαν στην 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας και έτσι φθάσαμε στα 461 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Παρακάτω δείτε πως διαμορφώθηκε ο πίνακας των σκόρερς:
Με την 20η αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας όπου σημειώθηκαν 21 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 461 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα...η ''κορυφή συνεχίζει να φλέγεται'' και απο το απόγευμα του Σαββάτου άλλαξε και πάλι κάτοχο!!!!
Με την 20η συνεχίζεται σήμερα Σάββατο 24/2 , στις 15:30 μ.μ. , το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας ...και η ''Ο'' χάρη (και) στην φετινή συνεργασία της ORAGIASPOR με τον καλο φίλο Λάζαρο Παπαλαζάρου (Δραμινά σπορ στον Alpha News 95.5) και (drama-press.blogspot.com/) μπορείτε να δείτε LIVE SCORE την εξέλιξη των αγώνων!
Πλήρης αγωνιστική δράση αυτό το σαββατοκύριακο (24-25/2) στην ΕΠΣ Δράμας...- ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ και καιρού επιτρέποντος - με την διεξαγωγή των τοπικών και παιδικών πρωταθλημάτων !
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε κάθε κατηγορία αλλά και οι ορισμοί των διαιτητών όπως ανακοινώθηκαν απο την Επιτροπή Διαιτησίας της δραμινής λίγκας έχουν ως εξής :
Το ποδοσφαιρικό τµήµα και το διοικητικό συµβούλιο του ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ σας καλούν να τιµήσετε µε τη παρουσία σας τον ετήσιο χορό της οµάδας µας που θα πραγµατοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 στην αίθουσα εκδηλώσεων OPERA, και ώρα έναρξης 8:30µµ.
Δύο νίκες με το ίδιο σκορ 1-0 ήταν ο απολογισμός των αγώνων διεξαγωγής της 5ης αγωνιστικής στο δημοτικό γήπεδο Ξηροποτάμου των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων για τις Μικτές Ομάδες Κ-14 και Κ-16 της Ε.Π.Σ.Δράμας απέναντι στις αντίστοιχες ομάδες της Ε.Π.Σ.Σερρών.
Μια ιστορική επιστροφή είναι προ των πυλών στο δραμινό ποδόσφαιρο και όχι μόνο...αφού μια ομάδα που άφησε το στίγμα της ...τις περασμένες δεκαετίες είναι έτοιμη να επιστρέψει και πάλι!
Ο λόγος για τον Αβέρωφ Δράμας οι άνθρωποι του οποίου ανακοίνωσαν την έναρξη των διαδικασιών ώστε να επανιδρυθεί και πάλι το ιστορικό αυτό σωματείο !
Αναλυτικά η ανακοίνωση :
Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Δράμας το απόγευμα της Κυριακής , όπου σημειώθηκαν 25 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά 438 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Παρακάτω δείτε στην καθιερωμένη ''ακτινογραφία'' της αγωνιστικής , Τα ''φύλλα αγώνα'' με συνθέσεις , κίτρινες και κόκκινες κάρτες , πέναλτι και διαιτητές!
Αναλυτικά :
Σαράντα τρία (43) γκολ σημειώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Δράμας και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 928 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Παρακάτω δείτε πως διαμορφώθηκε ο πίνακας των σκόρερς :
Με την 19η αγωνιστική συνεχίστηκε το σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας....και όπως κάθε εβδομάδα τα τελευταία δέκα χρόνια πάμε να δούμε την πολυτιμότερη ενδεκάδα της αγωνιστικής , όπως αυτή διαμορφώνεται με την άτυπη ψήφο των προπονητών !
Aναλυτικά :
Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Δόξα Δράμας μετά απο δύο μήνες (τελευταία νίκη στις 20/12 επί της Επανωμής) με σκορ 2-0 επί του ΠΑΟΚ Κρηστώνης για την 23η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας...
![]() |
Δόξα Δράμας και λαός ! (photo : Χριστίνα Γεωργιάδου / sportdrama.gr) |
Έτσι η δραμινή ομάδα έφθασε τους 25 βαθμούς και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για την σωτηρία αφού μείωσε την διαφορά απο την θέση των μπαράζ στον ένα βαθμό και απο αυτήν της παραμονής στους έξι βαθμούς!
Με την 23η αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Κυριακής το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημειώθηκαν 24 γκολ και έτσι φθάσαμε στα 530 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου!
Η Δόξα Δράμας έπειτα απο έξι αγώνες χωρίς νίκη πήρε ''τρίποντο-βαθιά ανάσα'' με σκορ 2-0 και αναπτέρωσε τις ελπίδες της αφού μείωσε την απόσταση απο την θέση των μπαράζ στον έναν βαθμό και απο την σωτηρία στους έξι !
Με την 17η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου στην Β΄ΕΠΣ Δράμας το απόγευμα της Κυριακής όπου σημειώθηκαν 18 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 490 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου.
Ο αήττητος Καστρινός πέτυχε επαγγελματική νίκη απέναντι στην αξιόμαχη Γραμμένη με σκορ 2-0 και έτσι κράτησε το +6 απο τον Μακεδονικό Αλιστράτης που πέρασε απο την δύσκολη έδρα του Μυλοποτάμου με σκορ 1-2 !
Μεταγραφική ενίσχυση για τον Μακεδονικό Αλιστράτης εν'όψει του επερχόμενου πρωταθλήματος της Β΄ΕΠΣ Δράμας που απέκτησε τον Γιώργο Μελικί...