Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023

ΑΕΚ - Δράμα'86 30-23 : πάλεψαν φιλότιμα οι Δραμινοί ....αλλά δεν τα κατάφεραν!

Την ήττα γνώρισε η Δράμα'86 στην Αθήνα απο την ΑΕΚ με σκορ 30-23 , στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της PREMIER HANDBALL !

Τρία καταστροφικά πεντάλεπτα και 4 χαμένα πέναλτι έβγαλαν την δραμινή από την διεκδίκηση θετικού αποτελέσματος σε συνδυασμό του ότι είχε λίγους παίκτες σε καλή μέρα.

Η Δράμα΄86 παρά το νωθρό ξεκίνημα (6-1) όπου ο Σάκης Βαλαβάνης πήρε time out ήταν ιδιαιτέρως ανταγωνιστική έως το 20’ (10-11), ωστόσο στη συνέχεια η ΑΕΚ εκμεταλευόμενη τα χαμένα πέναλτυ και τις λάθος πάσες των Δραμινών έτρεξε και με επιμέρους σκορ 8-1 ξέφυγε με +6 (17-11) στο 28’ ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι Δραμινοί έφεραν δύο φορές το παιχνίδι στα τρία γκολ αλλά λύγισαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Για την πρωταθλήτρια Ελλάδος μεγάλο ματς έκανε ο Αραμπατζής, ενώ για την δραμινή ομάδα ξεχωρισε ο Αδάμ Παπαδόπουλος και ο Μανωλουδης ενώ στην άμυνα ο Πολύδωρος.