ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2022

Χάντμπολ : 2η ''στροφή'' για Α1 Γυναικών...πρεμιέρα για Α2 Γυναικών , Α2 και Β΄Εθνική Ανδρών! Πρόγραμμα και διαιτητές

 Πλήρης δράση - εκτός της PREMIER HANDBALL λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Ομάδος Ανδρών - το σαββατοκύριακο στα εθνικά πρωταθλήματα χάντμπολ.

Στην Α1 Γυναικών θα διεξαχθεί η 2η αγωνιστική ...ενώ πρεμιέρα έχουμε για την Α2 Ανδρών , Β΄Εθνική Ανδρών και την Α2 Γυναικών όπου συμμετέχει η Προσοτσάνη μετά απο τρία χρόνια στην Α1 Γυναικών ξεκινώντας την φετινή της προσπάθεια απο την Κατερίνη απέναντι στον Ορφέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε όλες τις κατηγορίες: 

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική)

 Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022

Νέας Ιωνίας 18:00, 
ΟΦΝ Ιωνίας- Αναγέννηση Άρτας
(Καρυδάκης- Γιακαλής, Τσάκωνας, Αλεξάκη- Κωσταρέλλου)

Βασιλικών 18:30, 
Ορφέας Σουρωτής- Φίλιππος Βέροιας
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Παρτεμιάν, Δροσάκη- Λόη)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022


Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, 
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΓΑΣ Καματερού
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Μιχαηλίδης, Σέρβου- Λόη)

Μάνος Λοίζος 19:00, 
ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού- ΑΕΚ
(Α. Γερουλάνος- Κ. Γερουλάνος, Προδρομίδης, Κιτσάκου- Δημουλέας)


Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική)

 Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022

Κέρκυρας 16:00, 
ΑΟ Φαίαξ- ΑΕΠ Πανόραμα
(Πήτας- Αγγελίδης, Παντελίδης- Παγιάτης)

Αξιούπολης 18:00, 
Αλέξανδρος- Άρης Θ.
(Βαγγελτζίκης- Γκόγκας, Δελόγλου, Γκόγκας- Ροδοπαίος)

Βύρωνα 18:00, 
Δόξα Βύρωνα- Πήγασος Κυψέλης
(Α. Γερουλάνος- Κ. Γερουλάνος, Σιγανού- Γεωργίου)

Συκεών 18:00,
 Φοίβος Συκεών- Αρχέλαος Κατερίνης
(Νάσκος- Χαρίτσος, Καζαντζίδου- Πεταλωτής)

Λουτρακίου 19:00,
 Ποσειδών- Αθηναϊκός
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Μ. Τσολάκου- Α. Τσολάκου)

Κιλκίς 19:00, 
ΓΑΣ Κιλκίς- Φίλιππος Βέροιας
(Σαπανίδης- Ηλιάδης, Σέρβου- Βουλγαρίδου)

Καματερού 20:00, 
Λεωνίδας- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Φωτακίδης- Λεφάκης, Χατζηαναστασίου- Μπιθούλκα)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022


Μάνος Λοίζος 16:00, 
Άρης Νικαίας- HC Σαλαμίνα
(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής, Μ. Τσολάκου- Α. Τσολάκου)

Πάτρας 16:30, 
Ακαδημία Πάτρας- ΟΦΝ Ιωνίας
(Αβράμης- Χρόνης, Τριτάρη- Ρούπας)


Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)

 Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022

Βύρωνα 16:00,
 Αθηναϊκός- ΕΑΧ Χανιά
(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Σιγανού- Γεωργίου)

Αλεξανδρούπολης 16:00, 
Βορέας- Μέγας Αλέξανδρος
(Ουζούνης- Παρασκευούδης, Φάρδυ- Λεγγέτση)

Κατερίνης 16:00, 
Ορφέας Κατερίνης- ΑΟ Προσοτσάνης
(Γράψας- Νικόλας, Αργυροπούλου- Ασκιδού)

Καστοριάς 17:00, 
ΑΟΑ Καστοριάς- Εθνικός Κοζάνης
(Νικολαϊδης- Κυριακού, Τοκατλίδου-Χατζηιωάννου)

Αμυνταίου 17:00, 
Ελπίδες Αμυνταίου- Ζαφειράκης Νάουσας
(Πατιός- Τσιάνας, Παπαβασιλείου- Σλίπη)

Καματερού 18:00, 
Λεωνίδας- Άρης Νικαίας
(Μερτινιάν- Δρακόπουλος, Χατζηαναστασίου- Μπιθούλκα)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022

Σπίτι του Χάντμπολ 14:00,
 Απόλλων Σταυρούπολης- Άρης Θ.
(Παπούλιας- Εφραιμίδης, Ξεροσαββίδου- Λόη)

Κερατσινίου 16:30, 
Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΕΑΧ Χανιά
(Γιαβρούτας- Παπαπαύλου, Παπαδοπούλου- Αλεξάκη)

Πάτρας 18:00, 
Ακαδημία Πάτρας- ΑΣ Ηλιούπολη 2006
(Αβράμης- Χρόνης, Τριτάρη- Ρούπας)


Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2022


Κέρκυρας 14:00, 
Κερκυραϊκός- Φέρωνας Βέροιας
(Πήτας- Αγγελίδης, Παντελίδου- Παγιάτης)

Κιλκίς 17:00, 
Πόντιοι Κιλκίς- Απόλλων Σταυρούπολης
(Σαπανίδης- Ηλιάδης, Σέρβου- Βουλγαρίδου)

Καματερού 21:45, 
Δίας Μοσχάτου Ταυρου- Ασπίδα Αγ. Αναργύρων
(Ψύλλος- Γιαβρούτας, Κιτσάκου- Κωσταρέλλου)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022

Σπίτι του Χάντμπολ 12:00,
 Μακεδών- Πανσερραϊκός
(Μαυρίδου- Εφραιμίδης, Γρηγοριάδης- Κιλιβρίδου)

Καλλιθέας 17:00, 
Έσπερος- Κένταυρος Αγριά Βόλου
(Ψύλλος- Μυλωνάς, Μουρελάτου- Φωτοπούλου)

Ιλισίων 17:00, 
Ηλυσιακός- Αμφικτύονες Λαμίας
 –κεκλεισμένων των θυρών-
(Μερτινιάν- Μπράμου, Μουρελάτου- Παπαπούλιος)

Άρτας 18:00,
 Αναγέννηση Άρτας- ΑΟΑ Καστοριάς
(Πητας- Αγγελίδης, Τσολάκου- Κολιούλης)


Α.Ε. Αμπελοκήπων : διπλή μεταγραφική προσθήκη!

 Δύο ακόμα μεταγραφικές προσθήκες για την Α.Ε. Αμπελοκήπων που πρόσθεσε στο ενεργητικό της ...τον Δημήτρη Παρασκεύα και τον Δημήτρη Αράπη! Α...