Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

Αγία Βαρβάρα - Προσοτσάνη 93-43 : πάλεψε στο πρώτο μέρος η δραμινή ομάδα ...αλλά δεν άντεξη στην πίεση των πρωτοπόρων! (pics)

Ξεκίνημα δεύτερου γύρου και φυσιολογική ήττα για την ανδρική ομάδα μπάσκετ της Προσοτσάνης με το ευρύ σκορ 93-43 απο την πρωτοπόρο ομάδα της Αγίας Βαρβάρας!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα δεκάλεπτο (19-19).
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ωστόσο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και με ένα επιμέρους 34-10 πήραν διαφορά ασφαλείας με το σκορ ημιχρόνου να είναι 53-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο αποβολές που δέχθηκαν οι φιλοξενούμενοι (Δουλκέρογλου και Παλτόγλου) και το επιμέρους 29-6 κλείδωσε τη νίκη για την καβαλιώτικη ομάδα και έτσι το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα....

Διαιτητές : Τζάθα – Κατρακάρης

Δεκάλεπτα : 19-19, 53-29, 82-35 και 93-43

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος-Μαγιάννης-Γαζέτης): Μπαλαμπουγιούκης Δημ 7(1), Χατζηαβραμίδης 11, Μόμτσος 9(1), Μητρούλης 3(1), Πρεμέτης 6, Μπαλαμπουγιούκης Πελ. 5(1), Σουλίδης 6, Βασιλόπουλος 16(3), Πέπα 6, Θανάση, 5(1), Λαζαρίδης 6, Χάιτας 13(1).

ΑΟ Προσοτσάνης (Πολυμένης) : Νυμφόπουλος 2, Ρέντος 9, Μπεσέλλος 4, Παλτόγλου 18(4), Δημαρίδης, Στάικος, Ουζούνης 4, Πασδέρης 5, Δουλκέρογλου 1.

Το ''αντίο'' του Γιάννη Κεφαλαδέλη στον Ορφέα Χωριστής!

Το δικό του ξεχωριστό ''αντίο'' μέσω της ''Ο'' είπε ο προπονητής Γιάννης Κεφαλαδέλης ο οποίος μέχρι πρότινο...