Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2022

SUPERLEAGUE K15 : Δόξα Δράμας - ΠΑΟΚ 1-5...για 50 λεπτά κοίταξε τον ''Δικέφαλο'' στα μάτια! (photos)

Αξιοπρεπής εμφάνιση για την ομάδα Κ15 της Δόξας απέναντι στον ΠΑΟΚ, αναμφίβολα την πιο δυνατή ομάδα του ομίλου παρά το τελικό 1-5, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ15 της σούπερ λίγκα.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές της δραμινής ομάδας κράτησαν καλά μέχρι το 50,’ όταν δύο λεπτά νωρίτερα μείωσαν σε 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 0-2 με γκολ του Τουρσουνίδη στο 35’ με εκτέλεση πέναλτι και στο 38’ με πλασέ.
Μετά το 1-2 ο ΠΑΟΚ αξιοποίησε την ανωτερότητα του και πέτυχε τρία γκολ μέσα σε ένα δεκάλεπτο.
Ο Μαύρος στο 50’ με σουτ έκανε το 1-3, ο Σιδηρόπουλος στο 52’ με σουτ το 1-4 και ο Μηνασίδης στο 60’ έκλεισε το σκορ στο τελικό 1-5.

ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Κατσίμης / Κουβαλάκης - Ζαχαρίας

ΔΟΞΑ: Γεωργακούδης, Χαλβατζής (29’ Μπόιτσιος), Αλκίδης, Στοϊμενίδης, Τόλιος, Ποδαράς, Γεωργιάδης Ν., Σύρτας (59’ Κοντογιαννίδης), Ιορδανίδης (67’ Χατζημανώλης), Μαλλόσι (41’ Ιωαννίδης), Ζεδαμάνης (59’Γεωργακούδης).