ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Τρίτη 21 Μαΐου 2024

Mπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : η ''ταυτότητα'' της 5ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε και τυπικά το απόγευμα της Δευτέρας η αγωνιστική κίνηση στο ειδικό μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων όπου σε 24 αγώνες σημειώθηκαν 121 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 317 τέρματα απο την αρχή της διαδικασίας...

Μετά τα αποτελέσματα της 5ης  αγωνιστικής , μόλις πέντε ομάδες έχουν κατακτήσει και μαθηματικά την άνοδο τους ....στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και είναι η Αλεξανδρούπολη , ο Απόλλων Κρύας Βρύσης , ο Αμβρακικός Κόνιτσας , ο Παναρκαδικός και η Νέα Ιωνία!

Δείτε παρακάτω όλα τα αποτελέσματα , τους σκόρερς , τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική με την πολύτιμη συνδρομή του Αργύρη Τσιγγενόπουλου: 



1ος όμιλος


Άρης Πηγών – Ηρακλής Αμμουδιάς 5-0 (10' Παντελίδης, 33' Δουμάνης, 60'-88' Αθανασάκης, 80' Φραγκούλης)


Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Παύλος Μελάς Κουτσού 2-0 (5' Δημητριάδης, 16' Σκουτέλιας)


ΑΕ Ευόσμου – Αλεξανδρούπολη FC 1-2 (26' Ντόκου / 27'-90+1' Καρακασίδης)


Ρεπό : ΠΑΟΠ Ν.Αμισού



 


H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Α.Ε. Ευόσμου - Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Αλεξανδρούπολη - Ηρακλής Αμμουδιάς

ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού - Παύλος Μελάς Κουτσού

ρεπό : Άρης Πηγών



 

2ος όμιλος

Ερμής Αμυνταίου – ΠΟ Μουδανιών 1-4 (38' Ρόμπης / 41'-54'-89' Σμυρλής, 51' Ρογγότης)


ΙΕΚ Δέλτα – Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-3 (9' Νικηφορίδης, 73' Τάχατος / 13' Πλατσιώτας, 29' Πρασσάς, 50' Ξανθόπουλος)


Αιγινιακός – ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3 (8' Καψάλης, 76'-85' Πιπιλιάρης Ι.)


Ρεπό : Κιλκισιακός



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Αιγινιακός - ΙΕΚ Δέλτα 

Α.Ε. Αλεξανδρειας - Π.Ο. Μουδανιών

Κιλκισιακός - Απόλλων Κρύας Βρύσης 

ρεπό : Ερμής Αμυνταίου



 

3ος όμιλος


Θύελλα Ελεούσας – Άρης Φιλιατών 2-1 (87'-90+4' πεν Νάσιος / 51' Ρούμπης)


ΑΕ Γραμμοχωρίων – Παναγρινιακός 1-2 (59' Ψήλιος πεν / 32' Κοντογιάννης, 90+5' Τσεκούρας πεν)


Αναγέννηση Περιβολίου – Αμβρακικός Βόνιτσας 0-3 (19' αυτογκόλ, 26'-89' Τσιούνης)


Ρεπό : ΠΑΣ Ανέζα



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Α.Ε. Γραμμοχωρίων - Θύελλα Ελεούσας

Παναγριανιακός - Αμβρακικός Κόνιτσας

ΠΑΣ Ανέζα - Άρης Φιλιατών 

ρεπό : Αναγ. Περιβολίου



 

4ος όμιλος (3η αγωνιστική)

ΑΕ Μαλεσίνας – Ατρόμητος Παλαμά 1-1 (21' Δέδες / 87' Μπλατσέρη)


Ανθούπολη – Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (67' Λάιος / 29' Ματέα)


ΑΣ Νεοχωρίου – ΑΣ Μετέωρα 0-3 α.α.


Ρεπό : ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης



H επόμενη αγωνιστική (4η , Κυριακή 26/5) 

Α.Σ. Μετέωρα - Ολυμπιακός Βόλου 

ΠΑΟ Κοίλων - Α.Ο. Νεοχωρίου 3-0 α.α.

Α.Ε. Μαλεσίνας - Ανθούπολη 

ρεπό : Ατρόμητος Παλαμά



 

5ος όμιλος


Πανγυθεατικός – Παναρκαδικός 0-1 (55' Σαραντόπουλος)


ΑΟ Μιλτιάδης – Ξενοφών Κρεστένων 2-0 (23' Αθανασόπουλος, 68' Μπάρκας)


Θύελλα Αμπελοκήπων [] – Παλληξουριακός [] 2-2 (14' Κακολύρης, 20' Τσίνα / 23' Πατσέκο, 30' Μπράτι)


Ρεπό : Ατρόμητος Πατρών



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Α.Ο. Μιλτιάδης - Θύελλα Αμπελοκήπων 

Ξενοφων Κρεστ. - Παναρκαδικός 

Ατρόμητος Πατρών - Παλληξουριακός 

ρεπό : Πανγυθεατικός





6ος όμιλος

ΑΟ Λουτράκι – Πανναυπλιακός Ηρακλής 1-0 (89' Λημνιώτης)


ΑΠΟ Κερατσίνι – Απόλλων Ευπαλίου 3-1 (8' Κουρκούτης, 10' Βύρης, 73' Διάκος πεν / 32' Θεοχάρης)


Αμαρυνθιακός – ΑΟ Ποταμιάς  3-0 α.α.


Ρεπό : ΑΟ Θήβα



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Α.Ο. Λουτρακίου - Αμαρυνθιακός 

Παναυπλιακός - Απόλλων Ευπαλίου

Α.Ο. Θήβα - Α.Ο. Ποταμιάς 3-0 α.α.

ρεπό : Α.Π.Ο. Κερατσινίου




 

7ος όμιλος


Νέα Ιωνία – Απόλλων Αγίου Ιωάννη 0-0


ΑΕ Νεάπολης – Ρεθυμνιακός 3-0 (32' Καλλιμάνης, 34' Κασαπάκης, 49' Γκέκας)


ΑΟ Καραβάς – Μανδραϊκός 1-1 (3' Ζότο / 82' Πασαλίδης πεν)


Ρεπό : ΑΟ Τυμπακίου



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 

Α.Ο. Καραβάς - Α.Ε. Νεάπολης

Μανδραϊκός - Απόλλων Αγ. Ιωάννη

Α.Ο. Τυμπακίου - Ρεθυμνιακός 

ρεπό: Νέα Ιωνία



 

8ος όμιλος


Παμμηλιακός - ΑΟ Κερατέας 0-1 (2' Σούλτσε)


Θύελλα Χαλκειού – Φοίβος Κρεμαστής 1-2 (19΄Βασιλάκης -- 46΄Αυγενικού , 49΄Φτάκλας) 


Αιγέας Πλωμαρίου – ΑΟ Μικρασιατικός Αστέρας Καισαριανής 1-3 (18΄Πρωτούλης -- 25΄Ραχήμ , 56΄Σαπαλίδης , 65΄Μαραγκουδάκης)


Ρεπό : ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού



H επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 26/5) 
Αιγέας Πλωμαρίου - Θύελλα Χαλκειού 
Μικρασιατικός - Α.Ο. Κερατέας 
Παμμηλιακός - Φοίβος Κρεμαστής 
ρεπό : Α.Ε. Βαθύλλου


EURO 2024 : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας στον 1ο όμιλο! Αποτελέσματα και βαθμολογία

 Oλοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής η 1η αγωνιστική στον 1ο όμιλο του Euro 2024 που διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας ! Η Ελβετία δίκαι...