ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 18 Μαΐου 2024

ΕΠΣ Δράμας : πρωταθλητής Κ14 ο Αίαντας Δράμας!

Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου 18/5 η αγωνιστική περιόδος στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Δράμας και μετά την Δόξα Πετρούσας που κατέκτησε το πρωτάθλημα στην κατηγορία Κ12 ....τώρα ήταν η σειρά του Αίαντα Δράμας να ανακυρηχθεί πρωταθλητής στην αντίστοιχη κατηγορία Κ14!

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ''Άγιαξ'' :

👉
"Ο καλύτερος τρόπος για να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις" ~ Peter Drucker
📝
18-05-24: Η ομάδα μας, στην κατηγορία UNDER 14 (γεν. 2010 – 2011), είναι από σήμερα Πρωταθλήτρια νόμου Δράμας.
🏆
Μετά την ανδρική μας ομάδα, που στέφθηκε Πρωταθλήτρια και κέρδισε την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία, ήρθε σαν κερασάκι στην τούρτα και το πρωτάθλημα από τους πιτσιρικάδες της U14, να μας υπενθυμίσει πως το μέλλον του συλλόγου δηλώνει «ΠΑΡΩΝ»
🔴
Για τον σύλλογό μας, το πρωτάθλημα αυτό, είναι κάτι παραπάνω από ένας τίτλος. Γιατί; Διότι η πλειοψηφία των παιδιών αυτής της ομάδας αυτής, έκαναν τα πρώτα τους ποδοσφαιρικά βήματα από 6 χρόνων στην ακαδημία μας και ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ για αυτούς.
⚽
Σειρά έχει τώρα η εκπροσώπηση του νομού Δράμας από την ομάδα μας στο περιφερειακό τουρνουά U14, μεταξύ των πρωταθλητών όλων των νόμων.