ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 14 Απριλίου 2024

Δόξα 2016 : πρωταθλήτρια στον όμιλο και θα διεκδικήσει την άνοδο σε αγώνες μπαράζ! Αποτελέσματα και τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

Χαρμόσυνα νέα για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Δόξας 2016 ...( εν αντιθέση με τους άνδρες) που κατέκτησε τον τίτλο της πρωταθλήτριας στον 1ο όμιλο της Β΄Εθνικής Γυναικών και πλέον θα διεκδικήσει την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία μαζί με τις πρωταθλήτριες των υπολοίπων ομάδων 

Η δραμινή ομάδα έφυγε με το ''διπλό'' απο την Κατερίνη με σκορ 1-2 απέναντι στις Νεφέλες χάρη σε τέρματα των Μπαντή και Μπαμπαλή ...και στην επιστροφή έμαθε τα ευχάριστα νέα με τον Άρη να χάνει βαθμούς απέναντι στους Λέοντες!
Παρακάτω δείτε ποιες ομάδες πήραν την πρωτιά στους ομίλους και ποιες υποβάζονται στην Γ΄Εθνική ....
Πρωταθλήτριες των τεσσάρων ομίλων αναδείχθηκαν οι εξής ομάδες : 
1ος όμιλος : Δόξα Δράμας 2018
2ος όμιλος : Φείδων Άργους
3ος όμιλος : Λεοντικός Κηφισίάς
4ος όμιλος : Αγία Παρασκευή

Από τις τέσσερις ομάδες στην Α΄ κατηγορία θα ανέβουν οι τρεις μετά από αγώνες μπαράζ.


Υποβιβάστηκαν στη Γ΄ κατηγορία οκτώ ομάδες, δύο από κάθε όμιλο.
1ος όμιλος : Ροδόπη 87΄- Βέροια
2ος όμιλος : ΑΟΠΚ Πατίστα - ΑΡΗΣ Πατρών
3ος όμιλος : ΑΟ Χανιά - Αβαντες Χαλκίδας
4ος όμιλος :  Ακράτητος ΑΠΟ - Αγιος Θωμάς Γουδί


Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους έχουν ως εξής :
1ος όμιλος
Νεφέλες Κατερίνης– Δόξα 2016 1-2
ΑΟ Λέοντες – ΑΡΗΣ 1-1
Αίαντας Πυλαίας – Βόλος ΝΠΣ 3-1
Ροδόπη 87΄ – Μέντεκας Καλαμαριάς 3-0

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 43
----------------------------
2. Άρης Θεσσαλονίκης 41
3. ΑΟ Λέοντες 31
4. Μέντεκας Καλαμαριάς 25
5. Νεφέλες Κατερίνης 21
6. Βόλος ΝΠΣ 17
7. Αίαντας Πυλαίας 15
------------------------------
8. Ροδόπη 87΄ 13
9. Βέροια 0





2ος όμιλος
Ατρ. Ζαρουχλέικων – Φείδων Άργους 0-0
ΑΟΠΚ Πατίστα – MSL FC 0-3
ΓΠΟ Γιάννενα – ΑΡΗΣ Πατρών 2-1
Εκρεμεί ο αγώνας
Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Πηγαδακίων
2ος όμιλος
1. Φείδων Άργους 41
-----------------------------
2. Ίκαρος Πετρωτού 35 *
3. Δόξα Πηγαδακίων 30 *
4. ΑΠΣ Τίγρεις 29
5. MSL FC 25
6. ΓΠΟ Γιάννενα 16
7. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 11
-----------------------------------
8. ΑΟΠΚ Πατίστα 7
9. Άρης Πατρών 4
*Αγώνας λιγότερος




3ος όμιλος
ΑΕ Μυκόνου – Λεοντικός Κηφισιάς 0-2
ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας – ΑΟ Χανιά 4-0
Οδυσσέας Μοσχάτου – ΠΓΑΟ Χαλκίδας 4-1
ΠΑΣ Αθηνών 1966 – Άβαντες Χαλκίδας 3-0 α.α
3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 43
------------------------------
2. Οδυσσέας Μοσχάτου 39
3. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 34
4. ΑΕ Μυκόνου 30
5. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 20
6. ΠΑΣ Αθηνών 1966 18
7. Νέες Εργοτέλη 15
-----------------------------
8. ΑΟ Χανιά 8
9. Άβαντες Χαλκίδας 0





4ος όμιλος
Ακράτητος ΑΠΟ – Sappho wfc 0-0
Ατρόμητος Αθηνών – Ιάσων Ιλίου 4-1
Αγία Παρασκευή – Πήγασος Θριασίου 3-0
ΑΟ Βριλησσίων – Ialisos Ρόδου 1-0

4ος όμιλος
1. Αγίας Παρασκευή 48
----------------------------
2. Ατρόμητος Αθηνών 40
3. ΑΟ Βριλησσίων 30
4. Πήγασος Θριασίου 27
5. Ialisos Ρόδου 23
6. Sappho wfc 15
7. Ιάσων Ιλίου 14
-------------------------
8. Ακράτητος ΑΠΟ 8
9. Άγιος Θωμάς 3

A.E. Kαλαμπακίου : πρεμιέρα με ''νέο αίμα'' και πολλά όνειρα! (vid)

 Πρεμιέρα το απόγευμα της Δευτέρας για την Α.Ε. Καλαμπακίου που πραγματοποίησε την πρώτη προπόνηση εν'όψει του επερχόμενου πρωταθλήματος...