Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Αίαντας Κερ. Αρκαδικού - Δόξα Αντ. Καστρινός 1-4 : υπερ-πρωταθλητές Β΄ΕΠΣ Δράμας οι ''Μαυραετοί'' !

Ονειρεμένα έκλεισε η αγωνιστική περίοδος 2023-24 για την Δόξα Αντ. Καστρινός που επικράτησε με σκορ 1-4 επί του Αίαντα Κερ. Αρκαδικού και αναδείχθηκε υπερ-πρωταθλήτρια ομάδα στην Β΄ΕΠΣ Δράμας!

Αίαντας - Καστρινός 1-2 (photo : Χριστίνα Γεωργιάδου)

Στο κατάμεστο γήπεδο Καλαμπακίου οι δύο ομάδες προσέφεραν αρκετά γκολ και καλό θέαμα σε έναν άψογο αγωνιστικό χώρο και έδωσαν ραντεβού για την νέα χρονιά στα ''σαλόνια'' του δραμινού ποδοσφαίρου!

Δόξα Αντ. Καστρινός

Το σκορ άνοιξε για τους ''Μαυραετούς'' ο Μυτσκίδης στο 8' ωστόσο η απάντηση για τον ''Άγιαξ'' ήταν άμεση και στο 12΄ο Αντωνιάδης έφερε το ματς στα ίσα...

Ο Καστρινός ωστόσο πέτυχε ακόμα δύο γκολ πριν κλείσει το ημίχρονο (25΄Μήτρου , 30΄Παρασκεύας) και έφθασαν το σκορ στο 1-3!

Αίαντας Κερ. Αρκαδικου

Ο Αίαντας προσπάθησε στην επανάληψη να αντιδράσει ωστόσο στο 75΄ο Μουρατίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-4) !

Διαιτητές : Γκαϊτατζης Δ. (Νικολαϊδού Χ. - Μπόϊτσιος Π.)

Αίαντας Κερ. Αρκαδικού (Μίλτος Χριστοφυλλάκης) :

Ανθόπουλος , Μπόζιος , Δημητριάδης (85΄Σανίτσας Π.) , Παυλίδης (60΄Σανίτσας Θ.) , Βασιλειάδης , Μωυσιάδης (85΄Ναζίφι) , Καρατζάς (ημιχ. Ουζούνης) , Ψυχράμης , Μητρούσης , Αντωνιάδης , Μελίδης (71΄Γιαγκοζίδης).

Δόξα Αντ. Καστρινός (Σπύρος Φιλίππου):

Πούλας , Μυτσκίδης , Παρασκεύας Α. , Ζγκούρο (69΄Μιχαλάκης) , Χαριζάνης (67΄Μουρατίδης ) , Τσορούμογλου , Κυριακίδης , Μήτρου , Ζορμπίδης Α. (83΄Μουδούρογλου) , Ηλιόπουλος (83΄Σοπελίδης)

Γ΄Εθνική 2023-24 : οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους!

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος 2023-24 στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και έγιναν γνωστές οι ομάδες που κατακτούν την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ 2 ...