Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

XANΘ - ΚΑΟ Δράμας 88-60 : ''πάλεψε'' για 30' με τους πρωτοπόρους...αλλά ''κατέρρευσε'' στο φινάλε η δραμινή ομάδα ! Αποτελέσματα και βαθμολογία

''Βαριά ήττα'' ....αλλά εντός προγράμματος απο την πρωτοπόρο ομάδα της ΧΑΝΘ γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο ΚΑΟ Δράμας , στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών...

Η δραμινή ομάδα ''πάλεψε'' με τους πρωτοπόρους για 30' λεπτά (πηγαίνοντας μάλιστα στο ημίχρονο ισόπαλη με σκορ 39-39) και στο 3ο δεκάλεπτο βρέθηκε στο -9 ....ωστόσο στην τελευταία περίοδο ''έμεινε'' απο δυνάμεις και μοιραία ήρθε η βαριά ήττα που σίγουρα μπορούσε να είναι μικρότερη ως προς το μέγεθος της..

Δεκάλεπτα: 28-20, 39-39, 62-53, 88-60

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής):
Κωστίκας 16, Αποστολίδης 3(1), Κομνιανίδης Α. 2, Μπρόζος 13(2), Γεωργίου 18(3), Αλεμδάρ 3(1), Τουλούπης 4, Μαργαριτόπουλος 7, Κομνιανίδης Ι. 12(2), Μαλτέζος 7, Ζιάκας 3(1).

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης):
Γρίψιος 12(1), Βουκίσεβιτς 12, Μαραβέγιας 18(4), Μπέσσας 6(1), Μπόζης 8, Γρηγοριάδης, Ανδρέογλου, Ανανιάδης, Παπαπασχάλης, Ορφανίδης, Στεφανίδης 4.

Ρεπό: ΔΕΚΑ

Νίκη Ευκαρπίας : αγωνίζεται στα μπαράζ...και παραιτείται απο το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής!

Την πρόθεση της να αγωνιστεί στα μπαράζ παραμονής της Γ΄Εθνικής (με τον Αστέρα Πετρίτη να είναι ο ''τυχερός'')  ανακοίνωσε ...