Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2024

Δράμα'86 - ΠΑΟΚ 19-21 : ήττα στις λεπτομέρειες για την δραμινή ομάδα !

Την ήττα γνώρισε η Δράμα'86 (δεύτερη συνεχόμενη μετά απο έξι σερί νίκες)  απο τον ΠΑΟΚ με σκορ 19-21 για την 13η αγωνιστική της Πρέμιερ Χάντμπολ!

Η δραμινή ομάδα αν και ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση ....στην διάρκεια ανέβασε ρυθμό και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 14-12.

Στην επανάληψη το σκορ πήγαινε ''τέρμα-τέρμα'' με τον Δικέφαλο να παίρνει σημαντική νίκη στις λεπτομέρειες και την δραμινή ομάδα μετά απο αρκετές εβδομάδες να μένει εκτός τετράδας...

Τα πεντάλεπτα:
0-2, 2-5, 6-6, 9-8, 11-9, 14-12 (ημχ), 14-14, 16-15, 17-17, 18-17, 19-20, 19-21

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης):
Κοτσιώνης 1, Χαϊτίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Λατσάκου 2, Τοζακίδης, Τόσκας 8, Τουνγκελίδης, Βασιλείου, Καβάζης, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 2, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 1, Σίνα 1.

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης):
Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 2, Παπαγεωργίου, Νικολαϊδης, Παπάζογλου Θ. 2, Κουκμίσης Κ. 2, Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης 2, Μαρίνος, Κουκμίσης Ν. 4, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 5, Χατζίδης, Δάιος, Τζωρτζίνης 4, Ταμπαγκέ.

Διαιτητές: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος,

Κόκκινη: 21:40 Χασεκίδης

Δίλεπτα: 6-3

Πέναλτι: 1/1-2/4

Στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές έγραψαν:
1) Ο αγώνας ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση λόγω άρνησης του ΠΑΟΚ να εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο και να αγωνιστεί.

2) Στο 13:28 φίλαθλοι του ΠΑΟΚ έριξαν χαρτάκια εντός του αγωνιστικού χώρο. Το παιχνίδι διεκόπη για 10 λεπτά μέχρι να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος. Πραγματοποιήθηκε πρώτη σύσταση με ανακοίνωση από τα μεγάφωνα.

3) Στο 14:34 οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ έριξαν χαρτάκια εντός αγωνιστικό χώρου. Το παιχνίδι διεκόπη για 1 λεπτό μέχρι να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος. Πραγματοποιήθηκε δεύτερη σύσταση με ανακοίνωση από τα μεγάφωνα.

4) Στο 21:40 αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο συνοδός του ΠΑΟΚ Δ. Χασεκίδης διότι κατά τη διάρκεια time out εισήλθε εντός αγωνιστικού χώρου και διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές με τους συνοδούς του ΠΑΟΚ να έχουν δεχθεί προηγουμένως παρατήρηση και δίλεπτο αποκλεισμό.

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : live scores η εξέλιξη της 4ης αγωνιστικής! (Tετάρτη 15/5 , 17:00)

Με την 4η αγωνιστική συνεχίζεται  σήμερα  Τετάρτη 15/5  το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου προς την  Γ΄Εθνικη Κατηγορία μεταξύ των πρωταθλητών τω...