Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024

Μακεδονικός Γέφυρας - ΚΑΟ Δράμας 80-61 : ''κατέρρευσαν'' στην τελευταία περίοδο οι Δραμινοί !

Επιστροφή στις....ήττες για τον ΚΑΟ Δράμας που ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη απο τον Μακεδονικό Γέφυρας με σκορ 80-61 για την 21η αγωνιστική μπάσκετ της Β΄Εθνικής Ανδρών !

Η δραμινή ομάδα φάνηκε ανταγωνιστική μέχρι και την 3η περίοδο ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο ...''κατάρρευσε'' και γνώρισε την ήττα ...

Δεκάλεπτα: 18-22, 40-32, 54-46, 80-61

ΜΓΣ Γέφυρας (Δαδάλας): Χρυσόπουλος 18 (1), Καλαϊτζίδης 3, Φόρογλου 8 (1), Σιώπης 17 (5), Βακουφτσής 3, Μαλανδρής 10 (3), Δαριβιανάκης, Κελεσίδης 16(2), Παππάς 5, Τσιροπούλης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης-Μαυρίδης): Μαραβέγιας 9 (1), Παπαδόπουλος 14, Μπόζης 8, Αγγελόπουλος 7 (2), Βουκίσεβιτς 12 (1), Μπέσσας 9(1), Παπαπασχάλης 2, Ορφανίδης, Στεφανίδης.

** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 13 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ

Νίκη Ευκαρπίας : αγωνίζεται στα μπαράζ...και παραιτείται απο το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής!

Την πρόθεση της να αγωνιστεί στα μπαράζ παραμονής της Γ΄Εθνικής (με τον Αστέρα Πετρίτη να είναι ο ''τυχερός'')  ανακοίνωσε ...