Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Ολυμπιακός/Ξυνή - Δράμα'86 32-28 : ''κοίταξε στα μάτια'' το μεγαθήριο ...αλλά έχασε στις λεπτομέρειες!

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου όπου η Δράμα'86 προηγήθηκε μέχρι και πέντε γκολ (έχασε τετ α τετ να ξεφύγει με 6 γκολ διαφορά) στην αρχή του 2ου μέρους πέταξε στα σκουπίδια την μεγάλη της προσπάθεια.

Ο συνδυασμός των λαθών τους με διαιτητικά κρίσιμα για την έκβαση του αγώνα λάθη έφεραν την ήττα στην επανέναρξη του πρωταθλήματος...

Οι Δραμινοί παρ'όλο ότι βρέθηκαν με 6 γκολ πίσω, πολύ γρήγορα έφεραν πάλι το παιχνίδι στα 3 γκολ και προσπάθησαν πάλι να διεκδικήσουν βαθμο-ους από τον Ολυμπιακό αλλά δυστυχώς η κόπωση των παικτών δεν άφησε περιθώρια για κάτι καλύτερο.

Η ζημιά ήδη είχε γίνει....

Korsak (καταπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο) , Lashcakou, Κοτσιώνης, Χαϊτίδης, Τόσκας ήταν οι παίκτες που πήγαν πολύ καλά ειδικά στο πρώτο μέρος.

Οι Δραμινοί συνεχίζουν να φωνάζουν για τους διαιτητές ( εκτός από κρίσιμες φάσεις) και τον κομισάριο του αγώνα οι οποίοι ανέχθηκαν τα πάντα από τον προπονητή του Ολυμπιακού χωρίς να δώσουν τις προβλεπόμενες ποινές.

Τα στελέχη των πρωτοπόρων του πρωταθλήματος υπάγονται μάλλον σε άλλους κανονισμούς και αυτό τελικά πρέπει να το συνηθίζουμε σιγά σιγά.

Οι Δραμινοί ήδη ξεκίνησαν την προετοιμασία τους για το επόμενο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στην Δράμα το οποίο θα διεξαχθεί στις 3/2 και ώρα 18:00

Τα πεντάλεπτα:
1-2, 3-7, 6-10, 9-12, 12-15, 14-17 (ημχ), 18-18, 21-19, 26-20, 26-23, 29-25, 32-28

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης 1, Βίντα 3, Τζίμπουλας 6, Παπαντωνόπουλος,Κανδύλας, Σλίσκοβιτς 4, Δομπρής 1, Πασσιάς 3, Μοντόρο 3, Σλαβούλιτσα 2, Κάβτιτς 5, Μιχαηλίδης, Σάββας.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Χαϊτίδης 3, Πολύδωρος 1, Λατσάκου 4, Τοζακίδης, Τόσκας 5, Τουνγκελίδης, Βασιλείου, Κοτσιώνης 5, Καβάζης, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 2, Κόρσακ 1, Παπαδόπουλος 3, Σίνα 4.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Βήτας