Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2023

Αρης Μικροχωρίου - Δόξα Πετρούσας 0-2 : επιστροφή στις νίκες ...με καλό ποδόσφαιρο για τους ''Μαυραετούς'' !

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Δόξα Πετρούσας που επικράτησαν με σκορ 0-2 μέσα στο Μικροχώρι επί του τοπικού Άρη , στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας !

Έτσι οι ''Μαυραετοί'' έφθασαν τους 16 βαθμούς και τερμάτισαν ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη βρισκόμενοι στην 9η θέση...ενώ απο την άλλη πλευρά οι ''κιτρινόμαυροι'' που βρίσκονται σε ''κακό φεγγάρι'' παρέμειναν στην 11η θέση με 11 βαθμούς έχοντας σερί τεσσάρων ηττών με τέρματα 1-15....και θα πρέπει να βγάλει άμεσα αντίδραση μετά το εκπληκτικό ξεκίνημα...

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα ...οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στην καθολική διάρκεια του αγώνα...και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5΄με τον 14χρονο Ζεδαμάνη να χρίζεται σκόρερ (0-1)....σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.....με τους γηπεδούχους να απειλούν με τον Γεωργιάδη αλλά και τον Τόπι (δις) αλλά ο Λαζόγλου βρέθηκε σε ετοιμότητα..

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα με τους  Ξενίδη , Γάϊδα και Γιάντσιο (με τον Τότκα σε ετοιμότητα να απομακρύνει)...ωστόσο στο 78΄ο Καλλέργης ''κλείδωσε'' το τρίποντο

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με τα πλήρη στοιχεία...

Γ΄Εθνική 2023-24 : οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους!

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος 2023-24 στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και έγιναν γνωστές οι ομάδες που κατακτούν την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ 2 ...