ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2023

Μεγ.Αλέξ. Γραμμένης - Δόξα Αντ. Καστρινός 0-5 : ασταμάτητοι οι ''Μαυραετοί'' ...''στρογγυλοκάθησαν'' στην κορυφή ! (vid)

Η Δόξα Αντώνης Καστρινός ήταν η νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής με τον Μεγα Αλέξ. Γραμμένς με σκορ 0-5 , στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Δράμας!

Έτσι οι ''Μαυραετοί'' απολαμβάνουν την ''μοναξιά της κορυφής'' με το απόλυτο (6/6) αφήνοντας τρείς βαθμούς πίσω τους ''ερυθρόλευκους'' ....

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα ...οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα απο την αρχή της αναμέτρησης και βρέθηκαν με σκορ 0-2 στο 20λεπτό χάρη σε τέρματα των Παρασκεύα και Κυριακίδη το οποίο και ήταν και σκορ ημιχρόνου!

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν ωστόσο η ανωτερότητα των ''Μαυραετών'' ήταν καθολική οι οποίοι πετυχαίνοντας ακόμα τρία γκολ μέσα σε διάστημα είκοσι λεπτών (53΄- 73΄) σκόραραν ακόμα τρείς φορές , μετατρέποντας το ντέρμπι ....σε τυπική διαδικασία !

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με τα πλήρη στοιχεία καθώς και τα στιγμιότυπα (μέσα απο την Σταρ Β. Ελλάδος) σε περιγραφή του καλού φίλου Δημήτρη Αδάκτυλου.

Μπαράζ ανόδου πρωταθλητών ΕΠΣ : το πλήρες πρόγραμμα του 1ου ομίλου!

Οριστικοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πλήρες πρόγραμμα στον 1ο όμιλο των μπαράζ ανόδου πρωταθλητών ΕΠΣ στην Γ΄Εθνική , όπου συμμετέχ...