ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2023

BIANCO MONTE Δράμα ΄86 – ΓΑΣ Κιλκίς 30-17 : Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Δραμινούς με όπλο την άμυνα!

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 30-17 πέτυχε ο Bianco Monte Δράμα 1986 απέναντι στον ιστορικό Γ.Α.Σ. Κιλκίς.

Η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη δυσκολεύτηκε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με τους διαιτητές της αναμέτρησης να δείχνουν αδικαιολογήτως αρκετές δίλεπτες στους Δραμινούς παίκτες αφήνοντας τους δύο φορές με 4 παίκτες και μία φορά με τρεις , όμως με όπλο την άμυνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν ρυθμό και να πάνε στο ημίχρονο με τον υπερ τους 17-10.

Στο δεύτερο μέρος ο Σάκης Βαλαβάνης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει την ετοιμότητα όλων των αθλητών παίρνοντας ακόμη χρόνο συμμετοχής οι: Καβάζης, Ντάκαρης , Τουνγκελίδης, Κοτσαμαρίκογλου και Βασιλείου δείχνοντας καλά δείγματα γραφής, με την δραμινή ομάδα να παίρνει την πρώτη νίκη με πολύ καλή εμφάνιση στο πρωτάθλημα με σκορ 30-17.

Τα πεντάλεπτα:
2-2, 6-3, 8-3, 11-6, 14-8, 17-10 (ημχ)
19-11, 23-12, 24-13, 28-13, 29-14, 30-17

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κοτσιώνης 2, Χαϊτίδης, Κοτσαμαρίλογλου, Πολύδωρος 3, Λατσάκου 1, Τοζακίδης, Τόσκας 8, Τουνγκελίδης 2, Βασιλείου, Καλαϊτζίδης 1, Καβάζης 1, Μανωλούδης 3, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 5, Σίνα 4.

ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Ραντόισιτς 5, Μέτσης 1, Κυπραίος 3, Μήγγας 3, Σ. Φαχουρίδης, Γιαννακίδης, Δημάκης 2, Σιγγιρίδης 3, Α. Φαχουρίδης, Καρβουνίδης, Μπερεζνί 1, Γιαννακόπουλος 2, Γιαβασίδης, Ταραμονλής, Λασκαρούδης.

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Παπούλιας

Δίλεπτα: 6-1

Πέναλτι: 0/0-1/4

Mπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

Πρεμιέρα το απόγευμα της Κυριακής στο ειδικό πρωτάθλημα μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄Εθνική και συγκεκριμένα στο...