ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2023

Κύπελλο Μπάσκετ : τα αποτελέσματα της 1ης φάσης !

 Πρεμιέρα στον θεσμό του κυπέλλου μπάσκετ με τις ομάδες της Β΄Εθνικής να ''ρίχνονται'' στην μάχη ....και τον ΚΑΟΔ να γνωρίζει την ήττα και τον αποκλεισμό στην Ήπειρο απο τον Βίκο με σκορ 91-73 !

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Α Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στη Β Εθνική:

Α’ Φάση

1η αγωνιστική

Γ’ Εθνική – Νότος

1. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΚΑΠ 45-61
2. Ακαδημία Ελευσίνας – Πεύκη 76-71
3. Γλαύκος Έσπερος – Ελευθερία Μοσχάτου 17/9
4. Ερμής Αργυρούπολης – Χολαργός 75-82
5. Αστέρας Τέμενης – Δούκας 61-89
6. Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ηράκλειο ΟΑΑ 17/9
7. Ηλιούπολη – Άγιοι Ανάργυροι 84-78
8. ΓΣ Γαργαλιάνων – Πέρα 66-79

Α/Α Δάφνη Δαφνίου


Γ’ Εθνική – Βορράς

9. Δόξα Πύρρου Άρτας – Ναύαρχος Βότσης 85-62
10. Αλμυρός – Καστοριά 20-0 α.α
11. Λάρισα – Αγία Βαρβάρα 0-20 α.α
12. Όλυμπος Κορδελιού – Ρούπελ 66-65
13. ΣΚ Ιωάννινα – ΑΟ Τρίκαλα 20-0 α.α
14. Άργος Ορεστικό – Κούπα Κιλκίς 16/9

Α/Α Σταυρούπολη


Β’ Εθνική – Νότος

15. ΑΕΝΚ – Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου 16/9
16. Εθνικός Λιβαδειάς – Πανελευσινιακός 66-58
17. ΑΠΑΣ Νάξου – ΕΦΑΟΖ 14/9
18. ΝΕΟΛ – Έσπερος Καλλιθέας 16/9
19. ΑΟ Δάφνης – Εθνικός Πειραιά 16/9
20. Πρωτέας Βούλας – Πανελλήνιος 76-57
21. ΦΕΑ – Αίολος Αγυιάς 54-85

Α/Α ΑΟΠΦ


Β’ Εθνική – Βορράς

22. Τρίκαλα Basket – Σοφάδες 20-0 α.α
23. Λεύκιππος Ξάνθης – Πρωτέας Γρεβενών 89-62
24. Βίκος – ΚΑΟΔ 91-73
25. Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας 20-0 α.α
26. Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ ΑΝΑΒΟΛΗ

Α/Α ΓΑΣ Κομοτηνή


2η αγωνιστική

Γ’ Εθνική – Νότος

27. 6. – Χολαργός
28. Πέρα – Δούκας
29. Δάφνη Δαφνίου – Ηλιούπολη
30. ΚΑΠ – Ακαδημία Ελευσίνας

Α/Α 3.


Γ’ Εθνική – Βορράς

31. ΣΚ Ιωάννινα – Αγία Βαρβάρα
32. Αλμυρός – ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας
33. Σταυρούπολη – 14.

Α/Α Όλυμπος Κορδελιού


Β’ Εθνική – Νότος

34. Πρωτέας Βούλας – Εθνικός Λιβαδειάς
35. 18. – 15.
36. ΑΟΠΦ – 19.
37. Αίολος Αγυιάς – 17.


3η αγωνιστική

Γ’ Εθνική – Νότος

38. 28. – 3.
39. 29. – 30.

Α/Α 27.


Γ’ Εθνική – Βορράς

40. 32. – 33.
41. 12. – 31.

Β ΦΑΣΗ

1η αγωνιστική

42 Λεύκιππος Ξάνθης – 35.
43 Βίκος – 37.
44 38. – ΑΟ Μυκόνου
45 Ψυχικό – Έσπερος Λαμίας
46 27. – 34.
47 26. – Ερμής Σχηματαρίου
48 39. – Τρίκαλα Basket
49 40. – ΝΕΜ
50 36. – Κόροιβος
51 Πανσερραϊκός – Μίλωνας
52 ΓΑΣ Κομοτηνή – Αμύντας
53 41. – ΑΣ Παπάγου
54 Πανιώνιος – Πανερυθραϊκός
55 Ελευθερούπολη – Αίας Ευόσμου
56 Δόξα Λευκάδας – Ηρακλής


2η αγωνιστική

57 44. – 45.
58 47. – 54.
59 56. – 48.
60 42. – 52.
61 51. – 46.
62 50. – 53.
63 49. – 43.

Α/Α 55.


3η αγωνιστική

64 61. – 55.
65 60. – 59.
66 57. – 63.
67 58. – 62.

ΠΑΟΠ Ν. Αμισσου : συνεχίζει στα "κιτρινόμαυρα" ο Παντελής Γρηγοριάδης !

Ανανεώσεων συνέχεια για τον ΠΑΟΠ Ν. Αμισσου ...μεεωτον Παντελή Γρηγοριάδη να συνεχίζει και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο στους πρωταθλητές...