ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 19 Ιουνίου 2023

Ασταμάτητα τα ''μηχανάκια'' της Δόξας Πετρούσας (Κ12) σάρωσαν στο 1ο Περιφερειακό Πρωτάθλημα !

Σαρωτική εμφάνιση για την Κ12 της Δόξας Πετρούσας η οποία κατέκτησε τον τίτλο στην ομώνυμη κατηγορία του 1ου περιφερειακού πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 15-18/6 στην Κομοτηνή!

Η δραμινή ομάδα που πριν λίγους μήνες είχε κατακτήσει - και παλι αήττητη- το τουρνουά του ΠΑΟΚ , άφησε για μια ακόμη φορά άφωνους όσους παρακολούθησαν τους αγώνες της σημειώνοντας πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες με τέρματα 22-2 έχοντας στον πάγκο τον προπονητή Σωτήρη Σαρριδη να τους καθοδηγει!!!!

Το αξιοσημείωτο σε αυτή την επιτυχία είναι ότι ενώ όλες οι ομάδες παρατάχθηκαν με παιδιά γεννηθ. το 2011 ...η δραμινή ομάδα είχε στο σύνολο της παιδιά γεννηθέντα το 2012!!!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ''Μαυραετόπουλων'' στο τουρνουά :

Oρέστης Ορεστιάδας - Δόξα Πετρούσας 0-4

Ορφέας Ξάνθης - Δόξα Πετρούσας 0-4

Άρης Πετεινού - Δόξα Πετρούσας 0-6

Απόλλων Καβάλας - Δόξα Πετρούσας 2-3

Δόξα Δράμας - Δόξα Πετρούσας 0-5 (τελικός)

Η δραμινή ομάδα αποτελούνταν  απο τους εξής νεαρούς :

Δούκας Αχιλλέας

Ούσιος Γιάννης

Τερνεκτσής Χρήστος (MVP της διοργάνωσης)