ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 29 Μαΐου 2023

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους !

 Με την 4η αγωνιστική σε όλους τους ομίλους (και την 2η στον 7ο όμιλο) συνεχίστηκε το απόγευμα της Κυριακής το ειδικό πρωτάθλημα ανάμεσα στους πρωταθλητές των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία!

Συνολικά σημειώθηκαν 73 γκολ σε 24 αγώνες και έτσι φθάσαμε στα 222 τέρματα απο την αρχή της διαδικασίας!

Μετά το πέρας τεσσάρων στροφών ...μόλις δύο ομάδες εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και αυτές είναι ο Α.Ο. Νέας Αρτάκης και ο Ηλυσιακός που έκαναν το 4/4 !

Παρακάτω δείτε όλα τα αποτελέσματα , τους σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) καθώς και την επόμενη αγωνιστική :

1ος όμιλος

Δόξα Βώλακα [] – Ηρακλής Αμμουδιάς 3-2 (68'-72' πεν Στάικος Ν., 90' Μποσκοψίου / 30' Ζιάκας, 60' Ζυγκερίδης)

Ορφέας Ελευθ/πολης – Νίκη Ευκαρπίας 1-2 (38' Βακιρτζής πεν / 36'-60' Κώστας)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-3 (37' πεν-60' Λαζαρίδης πεν, 90+1' Τζελέπης)

Ρεπό : Άρης Πετεινού

H βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Δόξα Βώλακα - Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 

Άρης Πετεινού - Ορφέας Ελευθερούπολης 

Ορέστης Ορεστιάδας - Νίκη Ευκαρπίας

ρεπό : Ηρακλής Αμμουδιάς





 

2ος όμιλος

Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Αετός Βαρβάρας 1-1 (77' Λουτζιανιώτης / 43' Ευσταθίου)

Θύελλα Λυκοστόμου – Βατανιακός 0-2 (40' Παρδάλης, 63' Παντζιάλας)

Αναγέννηση Επανομής – Απόλλων Ευρωπού 2-0 (55' Μπαλασάς, 85' Πανυτσίδης)

Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Μέγ.Αλέξ. Αγίας Μαρίνας - Αναγέννηση Επανωμής 

Ερμής Aμυνταίου - Θύελλα Λυκοστόμου 

Απόλλων Ευρώπου - Βατανιακός 

ρεπό : Αετός Βαρβάρας




 

3ος όμιλος

ΑΕ Μεσολογγίου – Θρίαμβος Λούρου 1-0 (70' Χαλαζιάς πεν)

Άρης Φιλιατών – Αστραπή Μεσοποταμίας 6-0 (3'-52' Γώγος, 10' Ιωακειμίδης, 47'-60' Δανδάκης, 63' Μίγκος)

Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας 1-0 (56' Κακαράντζας)

Ρεπό: Θιναλιακός

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Α.Ε. Μεσολογγίου - Θύελλα Κατσικά 

Θιναλιακός - Αρης Φιλιατών 

Αναγ. Αρτας - Αστραπή Μεσοποταμίας 

ρεπό : Θρίαμβος Λούρου 


 


4ος όμιλος

Εορδαϊκός – Κιλελέρ 0-2 (36' Πανταζής, 54' Κατσαμάγκας)

Αστέρας Καρδίτσας – Μαγνησιακός 3-2 (22' πεν-68' Κοντός, 56' Τζέκος / 16' Ψιάνος, 79' Σιώμος)

ΕΠΣ Γρεβενών – Αστέρας Σταυρού  0-3 α.α.

Ρεπό: ΑΣ Μετέωρα

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Α.Σ. Μετέωρα - Εορδαϊκός 

Μαγνησιακός - Κιλελέρ 

ΕΠΣ Γρεβενών - Αστέρας Καρδίτσας 

ρεπό : Αστέρας Καρδίτσας 




 

5ος όμιλος

ΑΣ Λεωνίδιο – Εράνη Φιλιατρών 1-4 (36' / 10'-27'-39', 70' πεν Κόλλιας)

ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 2-1 (7' Μαρκόπουλος, 67' Λαθύρης / 74' Μπράτι)

ΑΟ Λεβάντε – Παναιγιάλειος 1-4 (87' Ελέζι Γ. / 17'-32' Λιάτος, 30' Σκούτας, 41' Γκάτσης)

Ρεπό: Αμυκλιακός

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Α.Σ. Λεωνίδιο - Α.Ο. Λεβάντε 

Αμυκλιακός - ΠΑΟ Βάρδας 

Παναιγιάλειος - Παλληξουριακός

ρεπο : Εράνη Φιλιατρών 




 

6ος όμιλος

Κορωνίς Κοιλάδας – Απόλλων Ευπαλίου 1-1 (83' Οψιμούλης Α. / 53' Φλέγγας)

Αίολος Καρπενησίου – ΠΑΣ Κόρινθος 0-2 (48' Αμαραντίδης, 72' Ράπτης)

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Ελλοπιακός 3-2 (31' Τόρα, 53' Κανάνι, 68' Σεϊνταράσι / 78' Σπανός, 90+1' Ρισάι πεν)

Ρεπό: Περαμαϊκός

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5) 

Κορωνίδα Κοιλάδας - Α.Ο. Νέας Αρτάκης 

Περαμαϊκός - Αίολος Καρπενησίου 

Ελλοπιακός - ΠΑΣ Κόρινθος 

ρεπό : Απολλων Ευπαλίου



 

7ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Γρανίτης Αγίας Μαρίνας – Ατσαλένιος 1-1 (39' Παπαδάκης / 34' Ικεότσα)

Ατρόμητος Πειραιά – Ερμής Ζωνιανών 0-0

ΕΠΣ Λασιθίου – Χαϊδάρι 0-3 α.α.

Ρεπό: Απόλλων Ποντίων

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 31/5)

Ατσαλένιος - Ερμής Ζωνιανών 

Απόλλων Ποντίων - Γρανίτης Αγίας Μαρίνης

Ατρόμητος Πειραιά - Χαϊδάρι 

ρεπό : ΕΠΣ Λασιθίου



 

8ος όμιλος

ΑΕΡ Αφάντου – Αστέρας Βάρης 2-6 (21' Φερεντίνος, 42' Αθανασίου / 2'-27'-36'63' Καλλιμάνης, 39'-73' Μπάρα)

Ελλάς Σύρου – Αετός Λουτρών 1-0 (83' Παυλόπουλος πεν)

Ηλυσιακός – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου  3-0 α.α.

Ρεπό: Πυθαγόρας Σάμου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 31/5)

Ηλυσιακός - ΑΕΡ Αφάντου 

Πυθαγόρας Σάμου - Έλλάς Σύρου 

Αστέρας Βάρης - Αετός Λουτρών 

ρεπό : Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

A.E. Kαλαμπακίου : πρεμιέρα με ''νέο αίμα'' και πολλά όνειρα! (vid)

 Πρεμιέρα το απόγευμα της Δευτέρας για την Α.Ε. Καλαμπακίου που πραγματοποίησε την πρώτη προπόνηση εν'όψει του επερχόμενου πρωταθλήματος...