ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 15 Μαΐου 2023

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας ! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

 Πρεμιέρα το απόγευμα της Κυριακής 14/5 στα μπαράζ ανόδου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ανάμεσα στους πρωταθλητές των ενώσεων όπου σε 21 αναμετρήσεις στους επτά απο τους οκτώ ομίλους (ο 7ος θα ξεκινήσει στις 24/5) σημειώθηκαν 34 γκολ !

Δυστυχώς η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Δράμας Δόξα Βώλακα ξεκίνησε με ήττα με σκορ 0-2 απο τον φιλόδοξο Ορέστη Ορεστιάδας ενώ σημαντικές νίκες είχαμε για Άρη Πετεινού , Αναγέννηση Επανωμής , Αναγέννηση Άρτας , Εορδαϊκό και Παναιγιάλειο!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς ( με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου και το sportsup.gr) , οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική την ερχόμενη Τετάρτη 17/5 έχουν ως εξής :

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (1η αγωνιστική, 17.00)


1ος όμιλος

Δόξα Βώλακα – Ορέστης Ορεστιάδας 0-2 (23' Λαζαρίδης πεν, 45+2' Σταματόπουλος)

 Άρης Πετεινού – Ηρακλής Αμμουδιάς 2-0 (38' Χριστοφορίδης Γ., 90+5' Κουτσομιχάλης)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-0

Ρεπό : Νίκη Ευκαρπίας

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Ορφέας Ελευθερούπολης - Δόξα Βώλακα 

Ηρακλής Αμμουδιάς - Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 

Νίκη Ευκαρπίας - Άρης Πετεινού 

ρεπό : Ορέστης Ορεστιάδας 





2ος όμιλος

Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Απόλλων Ευρωπού 2-1 (2' Σαμιώτης, 74' Μπουλάρι / 29' Παπουρτσής)

Ερμής Αμυνταίου – Αετός Βαρβάρας 0-0

Αναγέννηση Επανομής – Θύελλα Λυκοστόμου 2-0 (36' Πανυτσίδης, 69' Χαραλαμπίδης)

Ρεπό: Βατανιακός

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Θύελλα Λυκοστόμου - Μεγ.Αλ. Αγίας Μαρίνας 

Αετός Βαρβάρας - Αναγ. Επανωμής 

Βατανιακός - Ερμής Αμυνταίου 

ρεπό : Απόλλων Ευρώπου



 

3ος όμιλος

ΑΕ Μεσολογγίου - Αναγέννηση Άρτας 0-3 (65' Μουσιωτίτσας, 68' Σιδηρόπουλος, 73' Χριστογιάννης)

Θιναλιακός - Θρίαμβος Λούρου 0-0

Θύελλα Κατσικάς - Άρης Φιλιατών 1-1 (84' Κακαράτζας / 83' Δανδάκης)

Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Άρης Φιλιατών - Α.Ε. Μεσολογγίου 

Θρίαμβος Λούρου - Θύελλα Κατσικά 

Αστραπή Μεσοποταμίας - Θιναλιακός 

ρεπό : Αναγέννηση Άρτας 



 

4ος όμιλος

Αστέρας Καρδίτσας [] - Εορδαϊκός [] 0-2 (13' Σωτηριάδης, 38' Χαραλαμπίδης Χ.)

ΑΣ Μετέωρα - Αστέρας Σταυρού 0-0

ΕΠΣ Γρεβενών - Μαγνησιακός 0-3 α.α.

Ρεπό: Κιλελέρ

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Κιλελέρ - Α.Σ. Μετέωρα 

Μαγνησιακός - Αστέρας Καρδίτσας 

Εορδαϊκός - ΕΠΣ Γρεβενών 3-0 α.α. 

ρεπό : Μαγνησιακός



 

5ος όμιλος

ΑΣ Λεωνίδιο – Παναιγιάλειος 0-1 (69' Γκάτσης)

Αμυκλιακός – Εράνη Φιλιατρών 1-0 (23' Ξιφαράς)

ΑΟ Λεβάντε – ΠΑΟ Βάρδας 2-2 (66'-77' Τσουκαλάς / 42'-90+2' πεν Λαθύρης)

Ρεπό: Παλληξουριακός

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

ΠΑΟ Βάρδας - Λεωνίδιο 

Εράνη Φιλιατρών - Α.Ο. Λεβάντε 

Παλληξουριακός - Αμυκλιακός 

ρεπό : Παναιγιάλειος 



 

6ος όμιλος

Κορωνίδα Κοιλάδας - Ελλοπιακός 1-2 (84' Οψιμούλης Ι. / 50' αυτογκόλ, 80' Σπανός)

Νέα Αρτάκη - Αίολος Καρπενησίου 3-0 (44' Τόρα πεν, 60' Στασινόπουλος, 78' Ρεπετσάς)

Περαμαϊκός - Απόλλων Ευπαλίου 3-0 (1' Τσαγκάρης, 8' Γεωργίου, 58' Κοττάκης)

Ρεπό: ΠΑΣ Κόρινθος

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Αίολος Καρπενησίου - Κορωνίδα Κοιλάδας 

Απόλλων Ευπαλίου - Α.Ο. Ν. Αρτάκης 

ΠΑΣ Κόρινθος - Περαμαϊκός 

ρεπό : Ελλοπιακός



 

8ος όμιλος

Ηλυσιακός – Αστέρας Βάρης 1-0 (90+5' Κασσιανός)

ΑΕΡ Αφάντου – Ελλάς Σύρου 1-0 (7' Φερεντίνος)

Πυθαγόρας Σάμου – Ατρόμητος Αγ.Γεωργίου 3-0 α.α.

Ρεπό: Αετός Λουτρών

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (2η , Τετάρτη 17/5) 

Ελλάς Σύρου - Ηλυσιακός 

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου - Α.Ε.Ρ. Αφάντου  0-3 α.α. 

Αετός Λουτρών - Πυθαγόρας Κοντοκαιϊκών 

ρεπό : Αστέρας Βάρης 

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : live scores η εξέλιξη της 6ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! (Κυριακή 26/5 , 17:00)

  Με την 6η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίζεται  το απόγευμα της Κυριακής 26/5  το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου προς την  Γ΄Εθνικη Κατηγορί...