Τρίτη 14 Μαρτίου 2023

Απόλλων Νεροφράκτη - Ηρακλής Μυλοποτάμου 3-0 : μπήκαν με το ''δεξί'' οι γηπεδούχοι στα play-offs!

Mε το ...''δεξί'' μπήκε στα play-offs της Β΄ΕΠΣ Δράμας ο Απόλλων Νεροφράκτη που πέτυχε σημαντική νίκη με σκορ 3-0 επί του Ηρακλή Μυλοποτάμου.

Έτσι οι γηπεδούχοι έφθασαν στους πέντε (5) βαθμούς στην ειδική βαθμολογία και βρίσκονται στην προνομιούχο δεύτερη θέση ενώ απο την άλλη πλευρά ο Μυλοπόταμος παρέμεινε στους δύο βαθμούς ....

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα....και σε ένα πρώτο μέρος όπου....θα ξεχαστεί γρήγορα , οι δύο ομάδες μπήκαν στην επανάληψη θέλοντας να πετύχουν κάποιο τέρμα...με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 62΄με ωραίο σουτ του Αραμπατζή.

Αυτό το γκολ έδωσε ψυχολογική ώθηση στον Απόλλωνα που βγήκε μπροστά και στο 78΄ο Πολυτίδης πέτυχε το 2-0 μέσα σε πανηγυρισμούς.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις όταν ο Παπαδόπουλος έβγαλε ωραία κάθετη στον Λομίτζε που πλάσαρε τον Γιασγκουλίδη και έγραψε το 3-0 !

Διαιτητής : Παρασκεύουδης Ν. ( Μπουλής Α. - Δημητριάδου Γ.)

Απόλλων Νεροφράκτη (Τάσος Καπαντζάκης) :
Στεφανάκης , Ηλιάδης (82΄Μπαζογιάν) , Πολυτίδης , Γιουσούφ Ογλου , Μανίτσας , Σαρόγλυ (77΄Παπαδόπουλος) , Λομίτζε , Σούλα , Γκαρλιαρίδης (77΄Τσάρτσιου) , Λεϊλόγλου (87΄Παπαδόπουλος) , Αραμπατζής.

Ηρακλής Μυλοποτάμου (Μιχάλης Μαχαιρίδης) :
Γιασγκουλίδης Θ. , Δουλκερίδης , Τριανταφυλλίδης , Γιασγκουλίδης Π. , Δημητριάδης , Καρυπίδης , Παπάζογλου , Ωρολογάς , Χαραλαμπίδης (58΄Αμπεσλίδης) , Βασιλειάδης , Παφραλίδης Κ.

Μπαράζ ανόδου πρωταθλητών ΕΠΣ : το πλήρες πρόγραμμα του 1ου ομίλου!

Οριστικοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πλήρες πρόγραμμα στον 1ο όμιλο των μπαράζ ανόδου πρωταθλητών ΕΠΣ στην Γ΄Εθνική , όπου συμμετέχ...