ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2023

Ολυμπιακός / ΙΕΚ Ξυνή - Δράμα'86 29-18 : προσπάθησε στο πρώτο μέρος...δεν άντεξε στην επανάληψη!

Την ήττα - εντός προγράμματος - γνώρισε στην Αθήνα η Δράμα'86 απο τον Ολυμπιακό / ΙΕΚ Ξυνή με σκορ 29-18 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της HANDBALL PREMIER...

H δραμινή ομάδα φάνηκε αποσυντονισμένη κάνοντας πολύ κακή εμφάνιση επιθετικά ενώ στην άμυνα όλοι προσπάθησαν στο πρώτο ημίχρονο έχοντας και τον Παπάζογλου σε πολύ καλή μέρα.

Οι φιλοξενούμενοι έχοντας απέναντι έναν πολύ καλό αμυντικά Ολυμπιακό , πολύ δύσκολα έβρισκαν δρόμους για να σκοράρουν δίνοντας έτσι πολλές ευκαιρίες στον αντίπαλο να τρέξει.

Το επόμενο παιχνίδι που θα κρίνει πολλά για τους Δραμινούς που παλεύουν να κατακτήσουν την πέμπτη θέση είναι με την Πυλαία το Σάββατο 19/2/2023 στις 18:00!

Ο Βύρων Παπαδόπουλος με 10 γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό και ακολούθησε με 4 ο Γκρατζάν, ενώ για τη Δράμα από τρία τέρματα πέτυχαν οι Χαϊτίδης, Μωραΐτης, Τόσκας και Αδάμ Παπαδόπουλος.

Τα πεντάλεπτα:
1-1, 3-2, 6-2, 9-4, 10-4, 13-7 (ημχ),
 13-9, 15-11, 19-12, 22-13, 26-16, 29-18.

Ολυμπιακός ΣΦΠ (Γραμματικός):
Κοτανίδης, Νιοκάς 3, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 1, Κανδύλας 2, Μπάγιος 1, Παπαδόπουλος 10, Δομπρής, Μπουρζέ 1, Πασσιάς, Μοντόρο 2, Σλαβούλιτσα 2, Οστρούσκο, Γκρατζάν 4, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.

Δράμα '86 (Βαλαβάνης):
Μπάρμπας, Μωραΐτης 3, Χαϊτίδης 3, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Ζιβούλοβιτς, Παπάζογλου 1, Καλαϊτζίδης, Λαστσάκου 2, Ντάκαρης, Βασιλείου, Παπαγεωργίου, Τόσκας 3, Παπαδόπουλος 3, Λαζαρίδης, Σίνα 2.

Δίλεπτα: 2-0.

Πέναλτι 2/2 - 0/0

Παρακάτω δείτε τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική :

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 33ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

Με την 33η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημει...