Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2023

Δόξα 2016 - Βόλος ΝΠΣ 4-1 : νίκησε και στα υπόλοιπα 28 λεπτά ...και ανέβηκε κορυφή !

Σε ένα αγώνα που διεξήχθη για 28 λεπτά όσο δηλαδή απέμενε για την λήξη του όταν και διακόπηκε λόγω σφοδρής βροχόπτωσης την 4η αγωνιστική η Δόξα 2016 κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια της και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας με 4-1 της ομάδας του Βόλου ΝΠΣ.

Να θυμίσουμε ότι ο αγώνας είχε διακοπεί ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της δραμινής ομάδος στο 62 λεπτό και από αυτό το λεπτό συνεχίστηκε το μεσημέρι της Κυριακής !

Στα 28 λεπτά αγώνα η Δόξα 2016 κατάφερε να σκοράρει αλλά δύο τέρματα με τη Μαρασλή με τα από προσωπική προσπάθεια και πλασέ μέσα από την περιοχή στο 75' λεπτό και με τη Ιτογια με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ της Πουλιουδη.

Με αυτή την νίκη η δραμινή ομάδα πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας όμως ένα αγώνα περισσότερο από την ομάδα των Γρεβενών.

Αναλυτικά πως έχει διαμορφωθεί πλέον η βαθμολογία :

Επιμέλεια : Λάμπρος Ασπρούδης

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 33ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

Με την 33η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημει...