ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2023

ΑΣΕ Δούκα - Monte Bianco Δράμα 23-30 : με το...''δεξί'' στην νέα χρονιά !

Η Monte Bianco Δράμα έφυγε νικήτρια από το ΟΑΚΑ  καθώς επιβλήθηκε του ΑΣΕ Δούκα με 30-23, για την 14η αγωνιστική αγωνιστική της Handball Premier.

Με κορυφαίους τους Τόσκα και Σίνα που πέτυχαν από 8 γκολ, οι Δραμινοί πήραν δυο πολύτιμους βαθμούς ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Τζηράς (7 γκολ) και Παναγιώτου (5 γκολ).

Η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγήθηκε με 2 τέρματα (12-14) όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης έβαλε ουσιαστικά τις βάσεις για τη νίκη. Με επί μέρους σκορ 6-12 προηγήθηκε στο 48’ με 18-26, πήρε τα ηνία του αγώνα μέχρι το τέλος και έφτασε στην επικράτηση με 30-23.

Τα πεντάλεπτα:

2-1, 4-2, 7-6, 10-9, 11-12, 12-14 (ημχ.),

13-16, 14-30, 16-22, 19-26, 21-29, 23-30

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Γιωργος Χαλκίδης):
Μποροντάι, Μαρκατάτος 1, Τζηράς 7, Παγιάτης 3, Μπατής, Τσακουρίδης 3, Παναγιώτου 5, Γερουλάνος 1, Αναστασίου, Ντούνης, Γιαντσα 2, Χαριτωνίδης, Γκάσεβιτς, Κολλυρης, Πάνου 1, Στεφανίτσης.

Monte Bianco Δράμα (Σακης Βαλαβάνης):
Βασιλείου, Μωραΐτης 5, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 1, Πολυδωρος, Τορνικίδης, Τόσκας 8, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Ντάκαρης, Δεμερτζίδης, Μπάρμπας, Παπαγεωργίου 2, Ζιβούλοβιτς 3, Παπαδόπουλος 1, Σινα 8.

Διαιτητές: Ζήσης - Χαραλαμπίδης

Δίλεπτα: 2-4

Πέναλτι: 4/4 - 2/3.

Mπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : την Τρίτη 2/4 η κλήρωση των αγώνων!

Την ερχόμενη Τρίτη 2/4 θα διεξαχθεί η κλήρωση των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων όπω...