Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2023

Aίαντας Κερ. Αρκαδικού - Αστέρας Κουδουνίων 7-2 : ''καθάρισε'' το ματς απο το ημίωρο!

Με το ...΄΄δεξί΄΄ μπήκε στο 2023 ο Αίαντας Κεραυνός Αρκαδικού νικώντας με το ευρύ σκορ 7-2 τον Αστέρα Κουδουνίων στο πλαίσιο της 9ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Δράμας !

Έτσι ο ''Άγιαξ'' έφθασε τους δέκα βαθμούς ...όσους και ο Αστέρας Κουδουνίων με τις δύο ομάδες να βρίσκονται μόλις ένα τρίποντο μακριά απο τα play-off !

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα , οι γηπεδούχοι ήταν  σαρωτικοί στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν μόλις στο 32΄με σκορ 5-0 (!!!)  χάρη σε τέρματα των Μητρούση (χατ-τρικ : 11΄, 14΄, 32΄) , Μαρίγκου και Νουσδίλη ενώ στην επανάληψη αν και ο ρυθμός έπεσε οι δύο ομάδες σημείωσαν απο δύο γκολ ..με τους Νουσδίλη (52΄) και Σανίτσα Πρόδρομο (73΄...πρώτο γκολ φέτος) ενώ για τους φιλοξενούμενους τα ''γκολ της τιμής'' πέτυχαν οι Κεσίδης Βασίλης (60΄) και Στοϊμένου (81΄)...

Διαιτητές : Παρασκεύουδης Ν. (Θεοδωρίδης Κ. - Μυστρίδης Δ.)

Αίαντας Κερ. Αρκαδικού (Μιχάλης Τσιρομενίδης) :
Τιγγιρίδης (50΄Μακράκης) , Μωυσιάδης , Παντελίδης (50΄Μιχαηλίδης) , Βασιλειάδης Σ. , Πλαστράκης , Μπραζιώτης (ημιχ. Ουζούνης ---48΄Θωμαϊδης) , Γαλανόπουλος , Βιζυϊνός Γ. (54΄Σανίτσας) , Μαρίγκος , Νουσδίλης , Μητρούσης .

Αστέρας Κουδουνίων (Άγγελος Θεοδωρίδης) :
Ανθόπουλος , Καλανίδης Θ. , Καλανίδης Θ. , Συμεωνίδης Θ. (55' Κελεσίδης) ,Κεσίδης Β. , Κεσκίνης (24΄Βασιλειάδης Α.) , Αλί , Αράπης , Βασιλειάδης Γ. (39΄Καταμίτζε) , Zyber (55΄Δημητριάδης) , Στοϊμένου.

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : η ιστορία των μπαράζ των πρωταθλητών ΕΠΣ απο το 2012-13 μέχρι σήμερα!

Μια ακόμα ειδική διαδικασία ανόδου στην Γ΄Εθνική μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων είναι προ των πυλών και η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Δράμας &...