Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

Αγία Βαρβάρα - Προσοτσάνη 93-43 : πάλεψε στο πρώτο μέρος η δραμινή ομάδα ...αλλά δεν άντεξη στην πίεση των πρωτοπόρων! (pics)

Ξεκίνημα δεύτερου γύρου και φυσιολογική ήττα για την ανδρική ομάδα μπάσκετ της Προσοτσάνης με το ευρύ σκορ 93-43 απο την πρωτοπόρο ομάδα της Αγίας Βαρβάρας!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα δεκάλεπτο (19-19).
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ωστόσο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και με ένα επιμέρους 34-10 πήραν διαφορά ασφαλείας με το σκορ ημιχρόνου να είναι 53-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο αποβολές που δέχθηκαν οι φιλοξενούμενοι (Δουλκέρογλου και Παλτόγλου) και το επιμέρους 29-6 κλείδωσε τη νίκη για την καβαλιώτικη ομάδα και έτσι το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα....

Διαιτητές : Τζάθα – Κατρακάρης

Δεκάλεπτα : 19-19, 53-29, 82-35 και 93-43

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος-Μαγιάννης-Γαζέτης): Μπαλαμπουγιούκης Δημ 7(1), Χατζηαβραμίδης 11, Μόμτσος 9(1), Μητρούλης 3(1), Πρεμέτης 6, Μπαλαμπουγιούκης Πελ. 5(1), Σουλίδης 6, Βασιλόπουλος 16(3), Πέπα 6, Θανάση, 5(1), Λαζαρίδης 6, Χάιτας 13(1).

ΑΟ Προσοτσάνης (Πολυμένης) : Νυμφόπουλος 2, Ρέντος 9, Μπεσέλλος 4, Παλτόγλου 18(4), Δημαρίδης, Στάικος, Ουζούνης 4, Πασδέρης 5, Δουλκέρογλου 1.

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 33ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

Με την 33η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημει...