ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022

Χάντμπολ : πρόγραμμα και διαιτητές στα εθνικά πρωταθλήματα το σαββατοκύριακο (17-18/12)

  Πλήρης αγωνιστική δράση το σαββατοκύριακο στα εθνικά πρωταθλήματα του χάντμπολ αφού εκτός της Handball premier και σε Α2 και Β΄Ανδρών όπως και σε Α1 και Α2 Γυναικών έχουμε αγώνες....

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε όλες τις κατηγορίες : 

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Handball Premier (13η αγωνιστική)

ΧΑΝΘ 16:00, ΧΑΝΘ- Διομήδης Άργους
(Γράψας- Κυριακού, Μιχαηλίδης)

Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα- ΠΑΟΚ
(Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Μπουγιάκας)

Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Κατσίκης)

Ιωνικού 20:00, Ιωνικός Affidea- ΕΣΝ Βριλησσίων
(Νάσκος- Χαρίτσος, Τσάκωνας)

Ηλιούπολης 21:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΑΣΕ Δούκα
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Ανταλής)


Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)

Πανοράματος 16:30, ΑΕΠ Πανόραμα- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Παπούλιας- Γκόγκας, Σαμάρας)

Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- Ορφέας Σουρωτής
(Πήτας- Αγγελίδης, Βέργος)

Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- ΠΑΟΚ Mateco
(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)


Α2 Ανδρών

Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Κύκλωπες Αλεξ/πολης
(Ηλιάδης- Σαπανίδης)

Βύρωνας 18:00, Αθηναϊκός- Δόξα Βύρωνα
(Γερουλάνος- Γερουλάνος, Προδρομίδης)

Πανελληνίου 18:00, Πανελλήνιος- Άρης Νικαίας
(Μερτινιάν- Τόλιος, Ανταλής)

Σαλαμίνας 18:00, HC Σαλαμίνα- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
(Λεφάκης- Γιακαλής)

Συκεών 18:00, Φοίβος Συκεών- Εκμάθηση
(Γράψας- Κυριακού)

Φιλίππειο 18:00, Φίλιππος Βέροιας- Αλέξανδρος Αξιούπολης
(Τορνικίδης- Νικολαϊδης)

Σπίτι του Χάντμπολ 20:30, Άρης Θ.- ΑΕΠ Πανόραμα
(Παπούλιας- Γκόγκας)

Λουτρακίου 20:30, Ποσειδών Λουτρακίου- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Χρηστίδη- Μπράμου)

Α2 Γυναικών

Ηλιούπολης 16:00, ΑΣ Ηλιούπολης- Ακαδημία Πάτρας
(Δρακόπουλος- Βαγγελτζίκης)

Κοζάνης 18:00, Εθνικός Κοζάνης- ΑΟΑ Καστοριάς
(Μαυρίδης- Τομίδης)

Μάνος Λοίζος 20:30, Άρης Νικαίας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
(Ψύλλος- Λεφάκης)


Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

Handball Premier (13η αγωνιστική)
ΟΑΚΑ 15:00, ΑΕΚ- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Μερτινιάν- Τόλιος, Μίγκας)

Α2 Ανδρών

Νέας Ιωνίας 13:30, ΟΦΝ Ιωνίας- Πήγασος Κυψέλης
(Καρυδάκης- Ψύλλος)

Κατερίνης 18:00, Αρχέλαος Κατερίνης- Φαίακας Κέρκυρας
(Λινάρδος- Νικολαϊδης)


Β’ Ανδρών

Ιλισίων 15:30, Ηλυσιακός- Έσπερος Καλλιθέας
(Σκλαβενίτης- Θεοδώρου)

ΟΑΚΑ 18:00, Χαλάνδρι- Αγριά Βόλου
(Γερουλάνος- Γερουλάνος)

Πολιτείας 18:00, ΑΟ Πολιτείας- ΓΣ Παπασιδέρης
(Δρακόπουλος- Παπαπαύλου)

Κραχτίδης 19:00, ΓΕ Δράμας- Μακεδών
(Παρασκευούδης- Ηλιάδης)

Α2 Γυναικών

Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Ελπίδες Αμυνταίου
(Μαυρίδης- Τομίδης)

Προσοτσάνης 16:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Ορφέας Κατερίνης
(Σαπανίδης- Παρασκευούδης)


Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022

Κύπελλο Ανδρών (Φάση των 16)

ΧΑΝΘ 17:30, ΧΑΝΘ- Διομήδης Άργους
(Βαγγελτζίκης- Γκόγκας, Αποστολίδης)

Σαλαμίνας 19:00, HC Σαλαμίνας- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Λεφάκης- Γιαβρούτας)

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

Κύπελλο Ανδρών (Φάση των 16)

Ηλιούπολης 15:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Ζαφειράκης Νάουσας

Σπίτι του Χάντμπολ 16:30, ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων

Κέρκυρας 17:30, Φαίακας Κέρκυρας- ΑΕΚ

Μάνος Λοιζος 17:30, Άρης Νικαίας- ΓΑΣ Κιλκίς

Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic

OAKA 18:00, AΣΕ Δούκα- Ιωνικός Affidea

Κύπελλο Γυναικών (προημιτελικά)

Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- ΑΕΠ Πανόραμα

Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΠΑΟΚ Mateco

Καματερού 21:30, ΓΑΣ Καματερού- ΑΕΚ

Βύρωνα, Αθηναϊκός- ΟΦΝ Ιωνίας

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 32ης αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

 Ολοκληρώθηκε και τυπικά η 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας με την Βέροια να επικρατεί το απόγευμα τη...