ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2022

Γ΄Εθνική : η ''ταυτότητα'' της 2ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους ! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες

 Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Κυριακής το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής όπου σε  αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους σημειώθηκαν  75  γκολ !

Πάμε όμως να δούμε πως έχει η κατάσταση σε κάθε όμιλο ξεχωριστά με όλα τα αποτελέσματα , τους σκόρερς (επιμέλεια : Αργύρης Τσιγγενόπουλος) , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική !

Αναλυτικά : 

1ος όμιλος 

Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου 3-1 (16' Πέτρου, 27' Καρατλίδης, 77' Γκούμας / 21' Μουξιός)

Αγροτικός Αστέρας – Καμπανιακός  0-1 (75' Ξανθόπουλος)

Δόξα Δράμας – Καβάλα 1-1 (7' Περσίδης / 30' Καζαντζίδης)

Αλεξανδρούπολη FC  – Θερμαϊκός  0-1 (77' Δεινόπαπας)

Βύρων Καβάλας – Πανθρακικός 1-3 (53' Δερμιτζάκης / 25'-79' Βάσκος, 31' Τανζού)

Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός 1-4 (74' Μύφταρι / 39' Παυλίδης , 60' Κουκόλης, 69' αυτ. Μυφτάρι, 90' Μαχαίρας πεν)

Ορφέας Ξάνθης – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 4-0 (15' Τσάκαλος, 37' Τορομανίδης, 48'-67' Κουκουρίγκος)

Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας



η επόμενη αγωνιστική (3η , Σάββατο 26/11)
Αγροτικός Αστέρας - Απόλλων Παραλιμνίου 
Αρης Αβάτου - Δόξα Δράμας 
Καμπανιακός - Αλεξανδρούπολη 
Θερμαϊκός - Βύρωνας Καβάλας 
Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας - Νέστος Χρυσούπολης 
Πανθρακικός - Ορφέας Ξάνθης (Γ.Σ. Ξάνθης)
Πανδραμαϊκός - Μεγ. Αλέξ. Ορφανίου 
ρεπό : Καβάλα 



2ος όμιλος 

ΠΟ Ελασσόνας – Μακεδονικός Φούφα 1-0 (86' Κωστούλας πεν)

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕΠ Κοζάνης 2-0 (59'-69' Αγαθαγγελίδης)

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Εδεσσαϊκός 1-1 (90' Πολύζος / 67' Τσάνι)

Ολυμπιακός Βόλου – ΓΑΣ Σβορώνος 1-0 (90' Παπαϊωάννου)

Πιερικός – Δωτιέας Αγιάς 3-0 (64' Κυπαρίσσης πεν, 72' Παπαδόπουλος Χ., 84' Κατσαβάκης)

ΑΟ Χανιώτης – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 1-2 (84' Ασήμογλου / 12' Τουλίκας, 37' Κόλα)

Κοζάνη – Καστοριά 2-0 (28' αυτογκόλ, 85' Ίσακσον)


επόμενη αγωνιστική (3η , Κυριακή 27/11)
 

Μακεδονικός Φούφα - Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης 

Εδεσσαϊκός - Ελασσόνα 

Σβορώνος - ΠΑΟΚ Κρηστώνης 

Δωτιευς Αγιάς - Κεραυνός Αγγελοχωρίου 

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου - Ολυμπιακός Βόλου 

Καστοριά - Πιερικός 

Κοζάνη - Χανιώτης 



3ος όμιλος 

Τηλυκράτης – ΑΟ Υπάτου 2-1 (9' Περιστέρης, 74' Τόσκα πεν / 71' Πολύζος)

Απόλλων Πάργας – Βύζας Μεγάρων 0-0

Ζάκυνθος – Τρίκαλα 0-1 (36' Κουτσιανικούλης)

ΠΟ Φήκης – Διγενής Νεοχωρίου 0-0

Πανελευσινιακός – Ναυπακτιακός 2-0 (47' Κακοσίμος, 84' Γεμιστός)

ΑΕ Λευκίμμης – Παναγρινιακός 2-0 (42'-90+2' Πότσης)

ΑΟ Χαλκίς – Αστέρας Πετριτή 1-1 (10' Ζαχαράκης / 83' Σούκερας)


επόμενη αγωνιστική (3η , Κυριακή 27/11)
 
Α.Ο. Υπάτου - Αστέρας Πετρίτη 

Βύζας Μεγάρων - Τηλυκράτης 

Τρίκαλα - Χαλκίδα 

Διγενής Νεοχωρίου - Απόλλων Πάργας 

Ναυπακτιακός Αστέρας - Ζάκυνθος 

Παναγρινιακός - Π.Ο. Φήκης 

Α.Ε. Λευκίμμης - Πανελευσινιακός 




4ος όμιλος 

Πανγυθεατικός – ΑΕ Ερμιονίδας 1-1 (24' Αναστασάκος / 14' Τρέσα)

Πανιώνιος – Ιάλυσος  2-0 (3' Γροντής πεν, 37' Ρεντζής)

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – ΑΟ Διαβολιτσίου 1-1 (90+2' Μπιτζής πεν / 24' Μουλιάτος)

ΑΟ Πυλίου – Αίας Γαστούνης  3-0 (73'-88' Αλεξίου, 90+2' Μανωλιάς)

Ρόδος – ΑΠΣ Πάτραι 3-1 (15' Καταρτζής, 21' Μπαρμπαρούσης, 54' Τσούτσης / 63' Κυβελίδης)

Αιολικός – Παναργειακός 0-1 (62' Βήτος)

Πανηλειακός – ΑΕ Μυκόνου 1-0 (86' Λούσκος) 


επόμενη αγωνιστική (3η , Κυριακή 27/11) 
Ερμιονίδα - Ιάλυσος 
Α.Ε. Μυκόνου - Πανγυθεατικός 
Παναργειακός - Πανιώνιος
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Πανηλειακός 
Αίας Γαστούνης - Αιολικός 
Πάτρα - Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 
Ρόδος - Α.Ο. Πυλίου Κω 



5ος όμιλος 

Φωστήρας  – ΑΕ Μοσχάτου 2-0 (41' Νταούλιας, 45+2' Πεχλιβανίδης)

Άγιος Ιερόθεος – ΑΟ Αγίου Νικολάου 1-2 (11' Λαμτσελάρι / 7' Μελισσόπουλος, 38' Μποτέ)

ΑΟ Τυμπακίου – Αλμυρός Γαζίου 3-0 (5' Σένκα, 40' Βακράκος, 79' Αριστεινίδης)

Θύελλα Ραφήνας – Εθνικός 1-0 (76' Χίσο)

Άρης Πετρούπολης – ΑΟ Πόρου 3-1 (39' Αργυρίου πεν, 66' Γκούφας, 90+2' Αντωνακόπουλος / 22' Αγριμάκης)

ΑΠΟ Κερατσίνι – ΓΣ Μαρκό 1-1 (4' Μουκίδης πεν / 40' Κράσι)

ΑΟ Αγία Παρασκευής – Γιούχτας 0-0


επόμενη αγωνιστική (3η , Κυριακή 27/11)

Μοσχάτο - Άγιος Νικόλαος 

Αλμυρος Γαζιου - Φωστήρας 

Εθνικός - Αγιος Ιερόθεος 

Α.Ο. Πόρου - Α.Ο. Τυμπακίου 

Μαρκό - Θύελλα Ραφήνας 

Γιούχτας - Αρης Πετρούπολης 

Αγία Παρασκεύη - Κερατσίνι

Aετός Βαθυτόπου : διοικητικές αρχιαιρεσίες την Κυριακή 16/6 !

  Διοικητικές αρχιαιρεσίες στον ακριτικό Αετό  Βαθυτόπο θα διεξαχθούν την ερχόμενη Κυριακή 16/6 . Αναλυτικά η ανακοίνωση της ακριτικής ομάδα...