ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022

Χάντμπολ : πρόγραμμα και διαιτητές των εθνικών πρωταθλημάτων αυτό το σαββατοκύριακο (12-13/11)

 Πλήρη αγωνιστική δράση αυτό το σαββατοκύριακο στα εθνικά πρωταθλήματα χάντμπολ και η ΚΕΔ/ΟΧΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα και τους διαιτητές των αγώνων !

Αναλυτικά :

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022


Handball Premier (7η αγωνιστική)

Έδεσσας 16:00
Αερωπός ManDynamic- Διομήδης Άργους
(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)


ΧΑΝΘ 17:00
ΧΑΝΘ- ΑΣΕ Δούκα
(Γράψας- Κυριακού, Δελόγλου)


Ηλιούπολης 17:00
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΠΑΟΚ
(Τζαφερόπουλος- Μπέτμαν, Τσάκωνας- Αντωνόπουλος)


Βύρωνα 18:00
ΑΕΚ- Bianco Monte Δράμα
(Μερτινιάν- Τόλιος, Μίγκας)


Νάουσας 18:00
Ζαφειράκης Νάουσας- Ιωνικός Αffidea
(Nάσκος- Χαρίτσος, Σίσκου)


Σπίτι του Χάντμπολ 18:00
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΕΣΝ Βριλησσίων
(Φωτακίδης- Κινατζίδης, Μεϊμαρίδης)


Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00
ΠΑΟΚ- Ορφέας Σουρωτής
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Δημόλας)


Άρτας 18:00
Αναγέννηση Άρτας- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Βέργος)


Νέας Ιωνίας 18:00
ΟΦΝ Ιωνίας- ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού
(Γιαβρούτας- Λεφάκης, Κυριακούλιας)


Κύπελλο Ανδρών (2ος γύρος)

Συκεών 16:00
Φοίβος Συκεών- ΑΟ Φαίαξ
(Θεοδοσίου- Παπούλιας)


Σαλαμίνας 18:00
HC Σαλαμίνας- ΟΦΝ Iωνίας
(Γερουλάνος- Γερουλάνος)


Καματερού 20:00
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Άρης Νικαίας
(Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Προδρομίδης)



Α2 Γυναικών


Κατερίνης 16:00
Ορφέας Κατερίνης- Άρης Θ.
(Βελάνη- Καποτάς)


Αλεξανδρούπολης 16:00
Βορέας Αλεξ/πολης- Απόλλων Σταυρούπολης
(Ηλιάδης- Παρασκευούδης)


Καματερού 18:00
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Καρυδάκης- Γιακαλής)


Β’ Ανδρών
Άρτας 16:00
Άρτα Χάντμπολ 2005- Κερκυραϊκός
(Λινάρδος- Νικολαϊδης)


Καλλιθέας 17:00
 Έσπερος Καλλιθέας- Αμφικτύονες Λαμίας
(Δρακόπουλος- Μπράμου)


Κιλκίς 18:00
Πόντιοι Κιλκίς- ΓΕ Δράμας
(Γκόγκας- Νικόλας)


Κορωπίου 18:00
ΓΣ Παπασιδέρης- Ιδομενέας Γαλατά
(Σκλαβενίτης- Βήτας)


Καματερού 21:45
Ασπίδα Αγ. Αναργύρων- ΑΟ Πολιτεία
(Ψύλλος- Μπράμου)


Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

Α2 Ανδρών
Αλεξανδρούπολης 14:00
Κύκλωπες Αλεξ/πολης- ΑΟ Φαίαξ
(Ηλιάδης- Σαπανίδης)

Α2 Γυναικών

Προσοτσάνης 16:00
ΑΟ Προσοτσάνης- Μέγας Αλέξανδρος
(Βαγγελτζίκης- Γκόγκας, Σαμαράς)


Μάνος Λοίζος 16:00
Άρης Νικαίας- ΑΣ Ηλιούπολης
(Μπράμου- Χρηστίδη)


Κέρκυρας 17:00
Κερκυραϊκός- Ζαφειράκης Νάουσας
(Αβράμης- Χρόνης)


Καστοριάς 17:00
ΑΟΑ Καστοριάς- Ελπίδες Αμυνταίου
(Αγγελίδης- Πήτας)


Βύρωνα 17:00
Αθηναϊκός- Ακαδημία Πάτρας
(Λεφάκης- Θεοδώρου)


Β’ Ανδρών

Μοσχάτου 17:00
Δίας Μοσχάτου Ταύρου- Ιδομενέας Γαλατά
(Δρακόπουλος- Παπαπαύλου)


Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2022

Handball Premier (8η αγωνιστική)

Βριλησσίων 16:30
ΕΣΝ Βριλησσίων- Αερωπός Έδεσσας Man Dynamic


ΟΑΚΑ 18:00
ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους


Κραχτίδης 18:00
Bianco Monte Δράμα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή


Σπίτι του Χάντμπολ 18:00
ΠΑΟΚ- ΑΕΣΧ Πυλαίας


Ιωνικού 19:00
Ιωνικός Affidea- ΑΕΚ


ΧΑΝΘ 19:00
ΧΑΝΘ- Ζαφειράκης Νάουσας


*Εκκρεμεί ο ορισμός ΑΕΚ- ΓΑΣ Καματερού (Α1 Γυναικών)

Γερμανία - Σκωτία 5-1 : Υπερηχητικά “πάντσερ” στην πρεμιέρα!

  Η Γερμανία ισοπέδωσε με το εμφατικό 5-1 τη Σκωτία στην "Allianz Arena" για την 1η αγωνιστική του Α' Ομίλου του EURO 2024 κι ...