Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2022

Νέστος Χρυσούπολης - Πανδραμαϊκός 1-4 : με το καλημέρα...΄΄έστειλε μηνύματα΄΄ ! (vid)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής για τον Πανδραμαϊκό, μετά το ρεπό που είχε ...και με το ''καλημέρα'' η δραμινή ομάδα έστειλε μηνύματα για τις διαθέσεις της ....την φετινή περίοδο νικώντας στο ουδέτερο γήπεδο του Αγιάσματος τον Νέστο Χρυσούπολης με σκορ 1-4 !

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα , η δραμινή ομάδα επέβαλε απο την αρχή του αγώνα τον ρυθμό της ανοίγοντας το σκορ στο 36΄με τον Γιώργο Παυλίδη που ήταν και το σκορ ημιχρόνου..

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50΄ο Κουκόλης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2..

Στο 61΄σουτ του Παυλίδη παρεμβολή του Μυφτάρι ο οποίος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του (0-3)..

Στο 78΄ο Παυλίδης με δεύτερο προσωπικό τέρμα θα ανέβάσει τον δείκτη του σκορ  (1-3)...

Στο 90΄ο Μαχαίρας απο τα 11 βήματα θα διαμορφώσει το τελικό σκορ (1-4) !

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τσαταλπατσίδης των γηπεδούχων .

Νέστος Χρυσούπολης (Κώστας Βασιλακάκης) :
Παπαδόπουλος , Πανταζής  , Golubic , Tσαταλπατσίδης , Δίντσης , Μυφτάρι , Σκαθαρούδης , Τσάκωνας (78΄Λίτσιος) , Μπλέτσας , Φουστέρης , Βρέττος (63΄Μανίσογλου)  .

Πανδραμαϊκός (Πέτρος Στοϊλας) :
Σοϊλεμεζόγλου , Μεντής , Ουνγιαλίδης , Vasiljevic , Μαχαίρας , Tadic (ημιχ. Τάσιος ---89΄Μπαμπαλής Μ.) , Αχαλινόπουλος (85΄Αναστασιάδης ) , Γιαννόπουλος , Μπερούκας (ημιχ. Μπάμπουρας Α.) , Κουκόλης , Παυλίδης (90΄Ιγνατίου) .

* Επόμενος αγώνας για την δραμινή ομάδα το προσεχές Σάββατο 26/11 εντός έδρας με τον Μέγα Αλέξ. Ορφανίου .

Δείτε στιγμιότυπα της αναμέτρησης

μέσα απο την κάμερα του ''kavalapamegipedo.gr''

Mπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : την Τρίτη 2/4 η κλήρωση των αγώνων!

Την ερχόμενη Τρίτη 2/4 θα διεξαχθεί η κλήρωση των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων όπω...