Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2022

Πανόραμα - ΠΑΟΚ 19-35 (Α1 Χάντμπολ Γυναικών) : με κεκτημένη ταχύτητα έκανε το 2/2 ο Δικέφαλος !

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, κερδίζοντας την ΑΕΠ Πανοράματος με 19-35 στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής λόγω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΠΑΟΚ !

Για τον Δικέφαλο αγωνίστηκαν και οι Δραμινές χειροσφαιρίστριες Σεβδίλη (4 γκολ) , Αμβροσιάδου και Μαυροσαβίδου!

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι ασπρόμαυρες μπήκαν δυνατά πραγματοποιώντας ένα σερί 5 τερμάτων.

Μετέπειτα οι γηπεδούχες βγήκαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να μειώσουν.

Όμως ο ΠΑΟΚ κράτησε το πάνω χέρι στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε με 10-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «νταμπλούχες» βρήκαν ξανά την συγκέντρωση τους και βρέθηκαν με 8 γκολ μπροστά από τα πρώτα λεπτά.

Στη συνέχεια οι αντίπαλες τους είχαν απάντηση.

Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ mαteco διατήρησε και επέκτεινε το προβάδισμα που είχε και η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με 19-35.

Τα πεντάλεπτα:
0-2, 2-7, 3-11, 6-12, 7-14, 10-14 (ημχ.),
11-16, 13-21, 16-25, 17-29, 19-31, 19-35

ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Βακάλης):
Λιούκα, Εμμανουηλίδου 1, Γ. Παπαδοπούλου, Τσαρτσίου, Φλώρου, Αμανατίδου, Κουκλοτίδου, Ελ. Βράμπα, Μήγγα 3, Νικολάου, Καραβέλη, Λύτρα, Δ. Βράμπα 2, Κουλούρη 5, Abilda 4, Α. Παπαδοπούλου 4.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης):
Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 8, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου 4, Βράντσιτς 6, Ριμπέιρο, Χριστοφόρις 1, Σαμολαδά 1, Καπρινιώτη, Αμβροσιάδου, Σεβδίλη 4, Γκόμες 2, Ζενελι 2, Μποριζόφσκα, Γκρμπάβτσεβιτς 4, Μπουράτο 3.

Διαιτητές: Βαγγελτζίκης- Θεοδοσίου,

Δίλεπτα: 5-2

Πέναλτι: 3/4-2/3

Mπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : την Τρίτη 2/4 η κλήρωση των αγώνων!

Την ερχόμενη Τρίτη 2/4 θα διεξαχθεί η κλήρωση των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων όπω...