Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2022

Καβάλα - Δόξα Δράμας 1-1 : φιλική ''μοιρασιά'' με τους γείτονες!

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το δωδέκατο κατά σειρά φιλικό προετοιμασίας της Δόξας Δράμας στο «Ανθή Καραγιάννη» με αντίπαλο την τοπική Καβάλα.

Με τη συμπλήρωση των πρώτων 30 λεπτών παιχνιδιού η Καβάλα προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπαρέτα (29’).

Η δραμινή ομάδα αντέδρασε άμεσα προσπαθώντας να ισοφαρίσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και το ημίχρονο τελείωσε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τις πολλές αλλαγές η Δόξα Δράμας απέδωσε καλά και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό αγωνιστικό επίπεδο.
Η ισοφάριση ήρθε στην εκπνοή του παιχνιδιού με σκόρερ τον Αλέξη Κόντο.

Παρότι η ισοφάριση ήρθε στις καθυστερήσεις η αγωνιστική εικόνα των παικτών μας κρίνεται ικανοποιητική.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βανδουλάκης /Δεδονάκης - Καραγιάννης

Οι συνθέσεις:

ΚΑΒΑΛΑ : Σταθάκης (60' Παπαποστόλου), Δημητρακούδης (78' Γιαννακός), Μπατσαράς (78' Μαγγαφίνης), Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Κατσέτης (60' Πλάμεν), Ρουμπιές (86' Χωρινός), Γερογιάννης (60' Βαφειάδης), Ιορδανίδης (86' Θαλασσινός), Μπαρέτας (70' Παπαδόπουλος), Καρακώστας. (46' Σαλπιγγίδης).
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριάκος Κετσιεμενίδης): Καράδαης (78' Μπεζυρτζής), Θεοδοσιάδης (60' Περσίδης), Βάντερσον (37' Κόντος), Κυριακίδης Σ (46' Ντόσης), Φραγκούλης (87 Στάικος), Μκρτσιάν, Τζελίδης (73' Χατζηδημητρίου), Μπλιός, Πιτσόλης (75' Ρούτσης), Πιρές (81 Κυριακίδης Δ.), Παπαδόπουλος (78' Χατζηκυριάκου).

Γ΄Εθνική 2023-24 : οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους!

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος 2023-24 στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και έγιναν γνωστές οι ομάδες που κατακτούν την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ 2 ...