Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022

ΠΑΟΚ- Bianco Monte Δράμα 32-20 : βρέθηκε σε κακή ημέρα και μοιραία ήρθε η ήττα !

Την ήττα με σκορ 32-20 γνώρισε η ομάδα χάντμπολ της Δράμας'86 απο τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη το απόγευμα του Σαββάτου για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της PREMIER HANDBALL ...

H δραμινή ομάδα έμεινε κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (3-2) ωστόσο ένα σερί απο πλευράς γηπεδούχων άνοιξε την ψαλίδα στο σκορ με τους Θεσσαλονικείς να πηγαίνουν μπροστά στην ανάπαυλα με σκορ 15-9.

Στην επανάληψη η δραμινή ομάδα προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι ωστόσο οι Θεσαλονικείς οι οποίοι ήταν σχεδόν αλάνθαστοι άνοιξαν και άλλο την διαφορά , με το 32-20 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα .

Τα πεντάλεπτα:
 2-1, 3-2, 7-2, 9-3, 12-6, 15-9 (ημχ.),
18-9, 21-11, 24-15, 27-17, 30-18, 32-20

ΠΑΟΚ (Γούσιος):
Γκίγκοφ, Νικολαϊδης 3, Γιαβασίδης, Δ. Τριανταφυλλίδης 5, Καβουσανάκης 2, Βελισσαρίου, Δούγιας, Τζωρτζίνης 3, Παπάζογλου 3, Τσαμουρίδης 1, Λαδάκης 6, Ελευθεριάδης 2, Τσαναξίδης 3, Τ. Τριανταφυλλίδης 4, Μοισίλοφ, Μαρίνος.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης):
Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραϊτης 1, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Τόσκας 6, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 5, Ζιβούλοβιτς 2, Παπαδόπουλος 2, Σίνα .

Διαιτητες: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος,

Κόκκινη: 20:17 Δούγιας (χτύπησε με τη μπάλα το κεφάλι του τερματοφύλακα σε προσπάθεια εκτέλεσης πέναλτι),

Δίλεπτα: 3-4,

Πέναλτι: 0/2-2/2

Δηλώσεις

Πάνος Γούσιος (προπονητής ΠΑΟΚ):
«Είναι από τα ματς που τα ευχαριστιόμαστε.
 Όλα λειτούργησαν όπως τα είχαμε σχεδιάσει.
Ακολουθεί το παιχνίδι με τον Ιωνικό, είναι το πρώτο μας εκτός έδρας και καλούμαστε να δείξουμε χαρακτήρα.
 Πιστεύω έχουμε βρει τη χημεία της, παρά το ότι διαθέτουμε πολλά νέα πρόσωπα.
 Ο Ιωνικός έχει καλούς παίκτες και χρειάζεται βαθμούς».

Σάκης Βαλαβάνης (προπονητής Δράμας):
«Ήταν μια τραγική εμφάνιση και οι ευθύνες βαραίνουν όλους. Χάσαμε όλες τις μονομαχίες, κάναμε παιδαριώδη λάθη και ουσιαστικά ο ΠΑΟΚ διαχειριζόταν εύκολα και άνετα το σκορ. Δεν προετοιμαστήκαμε κατάλληλα.
Πρέπει να προβληματιστούμε γιατί κάνουμε κακές εμφανίσεις.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πάνου Γούσιου που έχει ζωντάνια και ενέργεια.
Εμείς πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να αλλάξουμε γρήγορα τα πράγματα».

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 33ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

Με την 33η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας όπου σημει...