Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022

Άρης Καλαμώνα - ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού 1-2 : ''λύτρωση'' στην εκπνοή για τους ''κιτρινόμαυρους'' της Νέας Αμισσού!

Σε ένα ματς για γερά νεύρα με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν ...ο ΠΑΟΠ Νέας Αμισσού πήρε το τρίποντο στην εκπνοή (1-2) μέσα στον Καλαμώνα επί του αξιόμαχου Άρη έτσι ξεκίνησε με το ...''δεξί'' τις υποχρεώσεις στο νέο πρωτάθλημα!

Οι γηπεδούχοι που επέστρεψαν μετά απο μια τριετία στα μεγάλα σαλόνια του δραμινού ποδοσφαίρου προηγήθηκαν στο σκορ με τον Περπερίδη απο τα 11 βήματα...ενώ έδειξαν με την εμφάνιση τους ότι θα είναι υπολογίσιμος αντίπαλος!

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το ματς ....φέρνοντας το ματς στα ίσα με τον Τσιμισκίδη (50΄) ....είχαν δοκάρι με τον Παπακωσταντίνου στο 75΄και εν τέλει πήραν μια σπουδαία νίκη στο φινάλε με τον Παύλο Βασιλειάδη στο 93΄!!!

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ....η συνύπαρξη για δεκατρία λεπτά (77'-90') πατέρα και υιού Σαββίδη για τους γηπεδούχους!

Aναλυτικά η ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης (πατήστε πάνω στην εικόνα για μεγένθυση) .

* Ευχαριστούμε την καλή φίλη και συνεργάτιδα της ''Ο'' Ελένη Ευστρατίδου για το φωτογραφικό υλικό!

Χριστός Ανέστη ! Υγεία και ευλογία σε όλο τον κόσμο...

Χριστός Ανέστη! Η ΟRAGIASPOR-DRAMAS εύχεται σε όλο τον κόσμο υγεία , δυναμη και αγάπη !