Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου - Α.Ε. Καλαμπακίου 0-2 : ''χτύπησαν'' στο τέλος οι ''κιτρινόμαυροι''!

Με το...''δεξί'' μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας η περυσινή κυπελλούχος Α.Ε. Καλαμπακίου που επικράτησε με σκορ 0-2 στο Λεκανοπέδιο επί του αξιόμαχου Ακρίτα Κάτω Νευροκοπίου!

Σε ένα ισορροπημένο ματς μέχρι και το 80΄οι δύο ομάδες είχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες να σκοράρουν.. η καθυστερημένη όμως έναρξη του β΄ημιχρόνου λόγω της καταιγίδας φαίνεται ότι αποδιοργάνωσε τις δύο ομάδες που  ''έριξαν'' ρυθμό.

Ο Ακρίτας παρουσιάστηκε απειλητικός στο πρώτο μέρος ωστόσο οι ''κιτρινόμαυροι'' ήταν αυτοί που πήραν το τρίποντο με τέρματα των Σαλωνίδη στο 80΄και Προκοπίου στο 88΄ενώ προηγουμένως είχε αποβληθεί ο Μπάτζιος (86΄) με 2η κίτρινη καρτα!

Αναλυτικά η ταυτότητα του αγώνα (πατήστε πάνω στην εικόνα για μεγέθυνση) :

Γ΄Εθνική 2023-24 : οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους!

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος 2023-24 στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και έγιναν γνωστές οι ομάδες που κατακτούν την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ 2 ...