Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2023

Μεγ.Αλέξ. Γραμμένης - Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου 2-0 : επιστροφή στις νίκες για τους ''ερυθρόλευκους'' !

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα - μετά απο δύο συνεχόμενες ήττες- για τον Μέγα Αλέξ. Γραμμένης που επικράτησε με σκορ 2-0 επί του Ακρίτα Κάτω Νευροκοπιου , στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ΕΠΣ Δράμας !

Έτσι οι ''ερυθρόλευκοι'' έφθασαν τους 18 βαθμούς και βρίσκονται στην 3η θέση ενώ οι ''Ακρίτες'' παρέμειναν παρέμειναν στους εννέα βαθμούς και την 7η θέση..

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα , οι γηπεδούχοι  άνοιξαν το σκορ στο 10΄με τον Δημήτρη Χατζησαββίδη (1-0) σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου...με τους Ακρίτες να έχουν τον έλεγχο αλλά να μην μπορούν να μετουσιώσουν την υπεροχή σε κάποιο τέρμα..αφού έπεσαν στον πάρα πολύ καλό Ψυλλίδη !

Στην επανάληψη οι ομάδες προσπάθησαν παρά τον αέρα να παίξουν ανοιχτό ποδόσφαιρο και με τον Χατζησαββίδη να φτάνει σε δεύτερο γκολ (73΄) η Γραμμένη ''κλείδωσε'' το τρίποντο (2-0)..

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με τα πλήρη στοιχεία..

Δόξα 2016 - Αγία Παρασκεύη 1-0 : με το ''δεξί'' στα μπαράζ ανόδου οι Δραμινές!

Με νίκη ξεκίνησε η Δόξα 2016 την διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Α Εθνική Γυναικών! Η δραμινή ομάδα απέναντι στην πολύ καλή...