ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Τετάρτη 17 Μαΐου 2023

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους !

 Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης η ειδική διαδικασία των μπαράζ ανόδου των πρωταθλητών των Ενώσεων όπου σε 20 αναμετρήσεις (ο αγώνας Ελλάς Σύρου - Ηλυσιακού θα γίνει την Πέμπτη 18/5) σημειώθηκαν 40 γκολ ! 

Μετά τους αγώνες της δεύτερης αγωνιστικής τέσσερις ομάδες έχουν πετύχει το 2/2 (Μεγ.Αλέξ. Αγίας Μαρίνας , Εορδαϊκός , Νέα Αρτάκη και ΑΕΡ Αφάντου!

Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα , τους σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) , τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική σε όλους τους ομίλους :

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (2η αγωνιστική)


1ος όμιλος

Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Βώλακα 1-0 (23' Βακιρτζής)

Ηρακλής Αμμουδιάς – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 2-0 (35' Φιλιππίδης πεν, 72' Γκάλιος)

Νίκη Ευκαρπίας – Άρης Πετεινού 2-0 (1'-46' Κώστας)

Ρεπό : Ορέστης Ορεστιάδας


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 


Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου - Αρης Πετεινού 

Ορέστης Ορεστιάδας - Ηρακλής Αμμουδιάς 

Νίκη Ευκαρπίας - Δόξα Βώλακα 

ρεπό : Ορφέας Ελευθερούπολης 





2ος όμιλος

Θύελλα Λυκοστόμου – Μ.Αλεξ.Αγίας Μαρίνας 0-2 (79' Κίτσα, 82' Αργυρόπουλος)

Αετός Βαρβάρας – Αναγέννηση Επανομής 1-0 (90+2' Κωτάκης Δ.Α.)

Βατανιακός – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (24' Παρδάλης, 41' Δελαβερίδης, 51' Μητράκας)

Ρεπό: Απόλλων Ευρωπού


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Αναγέννηση Επανωμής - Ερμής Αμυνταίου 

Απόλλων Ευρώπου - Αετός Βαρβάρας 

Βατανιακός - Μεγ.Αλεξ. Αγίας Μαρίνας 

ρεπό : Θύελλα Λυκοστόμου





3ος όμιλος

Άρης Φιλιατών – ΑΕ Μεσολογγίου 1-1 (56' Ρούμπης / 29' Κράνης)

Θρίαμβος Λούρου – Θύελλα Κατσικάς 1-1 (35' Κολιός Γ. / 46' Πάνος πεν)

Αστραπή Μεσοποταμίας – Θιναλιακός 1-2 (7' Καραμανίδης / 43' πεν-53' Χατζηδημητρίου)

Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Θύελλα Κατσικά - Θιναλιακός 

Αναγ. Αρτας - Θρίαμβος Λούρου 

Αστραπή Μεσοποταμίας - Α.Ε. Μεσολογγίου 

ρεπό : Αρης Φιλιατών 





4ος όμιλος

Κιλελέρ – ΑΣ Μετέωρα 4-0 (48' Χασομέρης πεν, 63' Πανταζής, 66' Βαγενάς, 90+2' Παπαγεωργίου)

Αστέρας Σταυρού - Αστέρας Καρδίτσας 2-0 (48'-61' Ευαγγελόπουλος)

Εορδαϊκός – ΕΠΣ Γρεβενών  3-0 α.α.

Ρεπό: Μαγνησιακός


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Μαγνησιακός - Αστέρας Σταυρού 

Αστέρας Καρδίτσας - Α.Σ. Μετέωρα 

Κιλελέρ - ΕΠΣ Γρεβενών 3-0 α.α. 

ρεπό : Εορδαϊκός 





5ος όμιλος

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΣ Λεωνίδιο 2-0 (12' Μπίσα, 49' Λαθύρης πεν)

Παλληξουριακός – Αμυκλιακός 1-0 (44' Μπράτι)

Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Λεβάντε 4-0 (10'-28' Μιχαλόπουλος, 65' Μπάρκας, 76' Γεωργιόπουλος)

Ρεπό: Παναιγιάλειος


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Α.Ο. Λεβάντε - Αμυκλιακός 

Παναιγιάλειος - Εράνη Φιλιατρών 

Παλληξουριακός - Α.Σ. Λεωνίδιο 

ρεπό : ΠΑΟ Βάρδας 





6ος όμιλος

ΠΑΣ Κόρινθος – Περαμαϊκός 0-0

Αίολος Καρπενησίου – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-2 (57' Καρακούσης / 45' Οψιμούλης Α., 62' Ταραντίλης)

Απόλλων Ευπαλίου – ΑΟ Νέας Αρτάκης 0-3 (12' Τσούπρος, 25' Στασινόπουλος, 52' Ντελέκος)

Ρεπό: Ελλοπιακός


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 

Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

Α.Ο. Νέας Αρτάκης - Περαμαϊκός 

Ελλοπιακός - Απόλλων Ευπαλίου

ΠΑΣ Κόρινθος - Κορωνίδα Κοιλάδας

ρεπό : Αίολος Καρπενησίου





8ος όμιλος

Αετός Λουτρών – Πυθαγόρας Σάμου 4-0 (35' Μιχαλάκης, 54' Βλαστέλλης, 76' Σεφουλάι πεν, 90' Κουνιάρης)

Ατρόμητος Αγ.Γεωργίου – ΑΕΡ Αφάντου 0-3 α.α.

(18/5) Ελλάς Σύρου – Ηλυσιακός

Ρεπό: Αστέρας Βάρης


Η βαθμολογία (σε δύο αγώνες) 


Η επόμενη αγωνιστική (3η , Τετάρτη 24/5)

ΑΕΡ Αφάντου - Πυθαγόρας Κοντακαιϊκών 

Αστέρας Βάρης - Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου 3-0 α.α. 

Αετός Λουτρών - Ηλυσιακός 

ρεπό : Ελλάς Σύρου

A.E. Kαλαμπακίου : πρεμιέρα με ''νέο αίμα'' και πολλά όνειρα! (vid)

 Πρεμιέρα το απόγευμα της Δευτέρας για την Α.Ε. Καλαμπακίου που πραγματοποίησε την πρώτη προπόνηση εν'όψει του επερχόμενου πρωταθλήματος...