Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2024

Δόξα Δράμας Β' - Ακρίτας Ν. Κρώμνης 4-8 : ''τρελό ματς'' με 12 γκολ....τα εννιά στην επανάληψη!

Επιστροφή στις νίκες για τον Ακρίτα Νέας Κρώμνης που επικράτησε στο βοηθητικό γήπεδο της Δόξας Δράμας (πλαστικό) ...με το ''διαστημικό'' 4-8 επί των ''πιτσιρικάδων'' της Δόξας Δράμας Β΄, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β΄ΕΠΣ Δράμας !

ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ

Έτσι οι φιλοξενούμενοι έφθασαν τους 19 βαθμούς και βρίσκονται στην 6η θέση ενώ απο την άλλη πλευρά τα ''Μαυραετόπουλα'' παρέμειναν στην τελευταία θέση με τρείς βαθμούς !

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα...στο πρώτο ημίχρονο είχε μόλις ...τρία γκολ!

Ο νεαρός Κιοσίδης με δύο προσωπικά γκολ (13' , 36') έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά με σκορ 2-0 ....για να μειώσει λίγο πριν την ανάπαυλα ο Μωυσιάδης (2-1) !

Στην επανάληψη....έγινε χαμός!

Στην πρώτη επίθεση ο Ακρίτας ισοφάρισε με τον Παπαδόπουλο (46΄, 2-2).....

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Β΄

Στο 52΄ο Μιχάλης Ταντσίδης ανέτρεψε το σκορ (2-3) και στο 56΄ο Στέλιος Σαββίδης (Αγιάλα) διεύρυνε το προβάδισμα (2-4) !

Στο 64΄ο νεαρός Νίκος Κιοσίδης πέτυχε χατ-τρικ κάνοντας το 3-4 ....αλλά στο 68΄ο Παπαδόπουλος ανέβασε το σκορ στο 3-5!

Στο 74΄ο Ομιλιάδης έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους (4-5)...αλλά ....οι φιλοξενούμενοι με τρία γκολ στα τελευταία οκτώ λεπτά (82΄,87' Ταντσίδης, 89΄Σαββίδης) ολοκλήρωσαν ένα απίστευτο παιχνίδι που όσοι είδαν μόνο τυχεροί μπορούν να αισθάνονται!

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με τα πλήρη στοιχεία...

Δόξα 2016 - Αγία Παρασκεύη 1-0 : με το ''δεξί'' στα μπαράζ ανόδου οι Δραμινές!

Με νίκη ξεκίνησε η Δόξα 2016 την διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Α Εθνική Γυναικών! Η δραμινή ομάδα απέναντι στην πολύ καλή...