ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 11ης αγωνιστικής ! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

 Με την 11η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας και συγκεκριμένα του 1ου ομίλου όπου σημειώθηκαν 27 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 251 τέρματα απο την αρχή της αγωνιστικής περιόδου..

Στα αποτελέσματα της ημέρας τώρα...η Δόξα Δράμας για ένα ακόμη ματς έμεινε μακριά απο την νίκη και ηττήθηκε με σκορ 3-1 στην Καβάλα απο τον τοπικό ΑΟΚ που προηγείται με +5 στην κορυφή της βαθμολογίας...

Πλέον τα πράγματα για την ιστορική δραμινή ομάδα αρχίζουν ολοένα και δυσκολεύουν αφού η διαφορά απο τις θέσεις παραμονής είναι στο -8 !

Στα υπόλοιπα ματς σημαντικές νίκες για Απόλλων Παραλιμνίου (2-0 τον Αρη Πετεινού) , Ορεστιάδα (2-1 τη Θύελλα Σαρακηνών ) ενώ η Βέροια πήρε βαθμολογική ανάσα νικώντας με σκορ 1-0 την Μηχανιώνα !

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της 11ης αγωνιστικής , τους σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική ...


Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Πετεινού 2-0 (23' Ελέζι, 43' Τσομασχασβίλι)


Καβάλα – Δόξα Δράμας 3-1 (5' Γκέκας πεν, 32' Παπαδόπουλος, 66' Καρακώστας / 56' Μπρατσιάνη)


Νίκη Ευκαρπίας – Αετός Βαρβάρας 7-0 (32-34'-52'-78' Μποζίδης, 58' Ιβανίδης, 64' Ξανθόπουλος, 87' Πανυτσίδης)


Βέροια – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0 (68' Κετόγλου)


ΑΟ Χανιώτης – Αναγέννηση Επανομής 0-0


Θερμαϊκός Θέρμης – Πανθρακικός 2-1 (28' Γκαργκαλατζίδης, 90' / 51' Ρουμπιές)


Ορέστης Ορεστιάδας – Θύελλα Σαρακηνών  2-1 (20' Πασχαλίδης, 90' Σπυρόπουλος / 16' Φράγκος)


Άρης Αβάτου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1 (32' Τσάπαρης πεν / 90+3' Ρωμανίδης)


(18/11) Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Νέστος Χρυσούπολης 0-5 (12' Ορφανίδης, 21'-51' Κοτταρίδης, 45' Οκάν, 69' Σέα)  


H βαθμολογία 


Η επόμενη αγωνιστική (12η , Κυριακή 26/11) 


Απόλλων Παραλιμνίου - Μεγ.Αλ. Αγίας Μαρίνας


Νέστος Χρυσούπολης - Α.Ο. Καβάλα 


Άρης Πετεινού - Νίκη Ευκαρπίας 


Δόξα Δράμας - Βέροια 


Αετός Βαρβάρας - Χανιώτης 


Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας - Θερμαϊκός Θέρμης


Αναγ. Επανωμής - Ορέστης Ορεστιάδας 


Πανθρακικός - Άρης Αβάτου 


ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Θύελλα Σαρακηνών 

EURO 2024 : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας στον 2ο όμιλο! Αποτελέσματα και βαθμολογία

  Oλοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής η 1η αγωνιστική στον 2ο όμιλο του Euro 2024 που διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας ! H Iσπανία νωρίτερ...