Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023

Πρωταθλητής Ευρώπης στο ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ Παίδων ο Δραμινός Αθανάσιος Τσιτάκης του Άτλαντα Προσοτσάνης!

Σπουδαία επιτυχία για το άθλημα του ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ με τον Δραμινό αθλητή του Άτλαντα Προσοτσάνης Αθανάσιο Τσιτάκη να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων που διεξάγεται στο Βελιγράδι της Σερβίας !

Ο 14χρονος Δραμινός επικράτησε στον τελικό του Κροάτη αντιπάλου του και έτσι ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου!

Ο νεαρός αθλητής χρειάστηκε νίκη στον ελληνικό εμφύλιο, στα ημιτελικά των -152cm, για να μπορέσει να περάσει στον τελικό.

Αφού προηγήθηκαν οι νίκες επί του Γάλλου Σαίμπ (2-0) και επί του Πακχρουντίνοφ (Λευκορωσία, αγωνίστηκε με τα χρώματα της ETU), κλήθηκε στην τετράδα να αντιμετωπίσει τον Χαράλαμπο Αϊδονίδη, ο οποίος επίσης προερχόταν από δύο σερί νίκες (2-0 τον Ουκρανό Χόπκο, 2-0 τον Δανό Αουλάγκι).

Ο Τσιτάκης βγήκε αλώβητος από τον ελληνικό εμφύλιο με 2-0, ενώ με το ίδιο σκορ (13-5, 14-3) επικράτησε και του Κροάτο Νίκολιτς στον τελικό φτάνοντας στην κορυφή, την ίδια στιγμή που ο Αϊδονίδης ήταν 3ος.

Η αθλήτρια του δραμινού συλλόγου Τοπαλίδου Ελένη αγωνίζεται την Παρασκεύη .

Συγχαρητήρια Θανάση!

Παρακάτω δείτε τον τελικό του Έλληνα αθλητή και την απονομή του χρυσού μεταλλίου !!!

Δόξα 2016 - Αγία Παρασκεύη 1-0 : με το ''δεξί'' στα μπαράζ ανόδου οι Δραμινές!

Με νίκη ξεκίνησε η Δόξα 2016 την διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Α Εθνική Γυναικών! Η δραμινή ομάδα απέναντι στην πολύ καλή...