Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2023

Δόξα Βώλακα - Εθνικός Αστ. Καλλιφύτου 4-0 : ήσυχο απόγευμα για τους νταμπλούχους !

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Δόξα Βώλακα που επικράτησε με σκορ 4-0 επί του Εθνικού Αστέρα Καλλιφύτου , στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας !

Έτσι οι νταμπλούχοι απολαμβάνουν πλέον την μοναξιά της κορυφής με εννέα βαθμούς ενώ απο την άλλη πλευρά οι ''ροσομπλού'' παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις με μόλις έναν βαθμό!

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας , οι γηπεδούχοι πέτυχαν απο δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο χωρίς να κινδυνέψουν ιδιαίτερα απο τον αντίπαλο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 20' με 2-0 (11΄Τσαμπάζης , 19΄Καρπιτσάρης) βάζοντας έτσι τις βάσεις για ένα ακόμη τρίποντο!

Στην επανάληψη η Δόξα διαχειρίστηκε το προβάδισμα και προς το τέλος βρήκε ακόμα δύο τέρματα (70΄Δράμπαλης , 80΄Μουζενίτοβ) τα οποία διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 4-0 ....

Αναλυτικά η ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με τα πλήρη στοιχεία (πατήστε πάνω στην εικόνα για να την μεγενθύνετε) :

ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού - Ηρακλής Αμμουδιάς 2-2 : τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης! (vid)

(Χ)ωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στον 1ο όμιλο των πρωταθλητών των Ενώσεων , ανάμεσα στον ΠΑΟΠ Ν. Αμι...