Τετάρτη 16 Αυγούστου 2023

CHAMPIONS LEAGUE : τα αποτελέσματα των επαναληπτικών στον 3ο προκριματικό γύρο ....και τα ζευγάρια στα play-offs!

Τα εννέα απο τα δέκα εισιτήρια του 3ου προκριματικού γύρου στο Τσάμπιονς Λίγκ ...για τα play-offs βρήκαν κάτοχο και πλέον απομένει να το ''φιξάρει'' και η ΑΕΚ το ερχόμενο Σάββατο!

Οι ''κιτρινόμαυροι'' πήραν σπουδαίο διπλό μέσα στο Ζάγκρεμπ (1-2) απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ ....μια νίκη που την αφιέρωσαν στον αδικοχαμένο Μιχάλη...

Απο την άλλη πλευρά ο Παναθηναϊκός μπορεί να δέχθηκε την ψυχρολουσία στο πρώτο ημίχρονο και να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 με δύο τέρματα του Ομπεμεγιάνγκ ωστόσο στην επανάληψη ισορρόπησε , βρήκε το ''χρυσό γκολ'' με το πέναλτι του Ιωαννίδη στο 99' και εν τέλει άντεξε στην παράταση και πήγε το ματς στα πέναλτι !

Εκεί επικράτησε με σκορ 3-4 στην ψυχοφθόρο διαδικασία και πήρε μια σπουδαιότατη πρόκριση μέσα στο ''Βελοντρόμ'' !!!!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα) ενώ με κίτρινη απόχρωση η ομάδα που προκρίθηκε: :

Αρης Λεμεσού (Κύπρος)-Ρακόβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)  0-1   (1-2 α΄ματς)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)  3-1  (2-1)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Κοπεγχάγη (Δανία)           2-4 πεν. / κ.α. 1-1 , παρ. 3-3   (0-0)

Μόλντε (Νορβηγία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)          2-0 παρ. , κ.α. 1-0    (1-2)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)  1-2

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)  1-0  (3-0)

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία)-Μπράγκα (Πορτογαλία)   1-4      (0-3)

Σερβέτ (Ελβετία)-Ρέιντζερς (Σκωτία)    1-1               (1-2)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)-Αϊντχόφεν (Ολλανδία)  1-3        (1-4)

Μαρσέιγ (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)         3-4  πεν. / κ.α. και παρ. 2-1       (0-1)

Οι διασταυρώσεις και τα ζευγάρια των πλέι οφ (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 22/23 Αυγούστου και οι αγώνες ρεβάνς στις 29/30 του μήνα):

Μονοπάτι πρωταθλητών

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

Αντβέρπ (Βέλγιο)- ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) ή Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Ρακόβ Τσεστόχοβα (Πολωνία) -Κοπεγχάγη (Δανία)

Μόλντε (Νορβηγία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Μονοπάτι μη πρωταθλητών

Ρέιντζερς (Σκωτία)  -Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

Μπράγκα (Πορτογαλία) -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου - ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού...LIVE STREAMINIG! (Kυριακή 28/4 , 17:00)

Πρεμιέρα σήμερα Κυριακή 28/4 στα μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων και η δραμινή πρωταθλήτρια ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού ...