ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 4 Ιουνίου 2023

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

 Με την 6η και προ-τελευταία αγωνιστική (και την 4η στον 7ο όμιλο) σε όλους τους ομίλους συνεχίστηκε το απόγευμα της Κυριακής , το ειδικό πρωτάθλημα μεταξύ των πρωταθλητριών ομάδων των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία όπου σε 24 αναμετρήσεις σημειώθηκαν 85 γκολ και έτσι φθάσαμε στα  381 τέρματα απο την αρχή της διαδικασίας!

Πλέον μετά και την προ-τελευταία στροφή την άνοδο έχουν κατακτήσει και μαθηματικά οι Ορέστης Ορεστιάδας , Βατανιακός , Θύελλα Κατσικά ,  Μαγνησιακός , Κιλελέρ , Αστέρας Σταύρου , Παναιγιάλειος , ΠΑΟ Βάρδας , Α.Ο. Νέας Αρτάκης , ΠΑΣ Κόρινθος , Hλυσιακός και ΑΕΡ Αφάντου.

Πάμε όμως να δούμε πως έχει η κατάσταση σε κάθε όμιλο ξεχωριστά (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου / sportsup.gr) με τα αποτελέσματα , τους σκόρερς , τις βαθμολογίες και την επόμενη και τελευταία αγωνιστική ....

1ος όμιλος
Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού 
1-0 (41' Ανδρεάδης)

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 5-0 (14'-21'-28' Κώστας, 42' Σουλίδης, 66' Μποζίδης πεν)

Ηρακλής Αμμουδιάς – Ορφέας Ελευθ/πολης 1-1 (84' Μητκώνης / 15' Τζαμπέγια πεν)

Ρεπό : Δόξα Βώλακα

Η βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική  (7η , Κυριακή 11/6)
Ηρακλής Αμμουδιάς - Νίκη Ευκαρπίας 

Ορφέας Ελευθερούπολης - Ορέστης Ορεστιάδας

Άρης Πετεινού - Δόξα Βώλακα 

ρεπό : Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου





2ος όμιλος

Απόλλων Ευρωπού – Ερμής Αμυνταίου 1-2 (63' Δουλκερίδης πεν / 21' Βλαχογιάννης, 84' Τσορλίνης πεν)

Βατανιακός [] – Αναγέννηση Επανομής 1-2 (43' Ανανιάδης / 27'-44' Πανυτσίδης)

Αετός Βαρβάρας – Θύελλα Λυκοστόμου 4-1 (34' πεν-49' πεν Κεχαγιάς, 37' Ευσταθίου, 80' Παπαγεωργίου Ι. / 68' Παπαδημητρίου)

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Η βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Αετός Βαρβάρας - Βατανιακός 

Θύελλα Λυκοστόμου - Απόλλων Ευρώπου

Ερμής Αμυνταίου - Μεγ.Αλέξ. Αγίας Μαρίνας 

ρεπό : Αναγέννηση Επανωμής 




3ος όμιλος

Αστραπή Μεσοποταμίας – Θύελλα Κατσικάς 0-2 (62' Νικολάου, 78' Σκανδάλης)

Θρίαμβος Λούρου – Άρης Φιλιατών 1-0 (79' )

Αναγέννηση Άρτας – Θιναλιακός [] 8-1 (15'-76' Μουσιωτίτσας, 18'-85'-90+4' πεν Χρηστογιάννης, 38'-72'-90' Σιδηρόπουλος / 79' Γιόνσον)

Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

H βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)

Θρίαμβος Λούρου - Αστραπή Μεσοποταμίας 

Άρης Φιλιατών - Αναγ. Αρτας 

Θιναλιακός - Α.Ε. Μεσολογγίου 

ρεπό : Θύελλα Κατσικά 





4ος όμιλος

Αστέρας Σταυρού – Εορδαϊκός 2-0 (20' Ακασού, 51' Παρλάντζας)

Κιλελέρ – Αστέρας Καρδίτσας 1-0 (18' Βαγενάς)

Μαγνησιακός – ΑΣ Μετέωρα 3-1 (13' Βουρδάκης, 21' Λούρος, 82' Ψιάνος / 32' Καραμούζης)

Pεπό: ΕΠΣ Γρεβενών

Η βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)

Εορδαϊκός - Μαγνησιακός 

Αστέρας Σταύρου - Κιλελέρ 

Α.Σ. Μετέωρα - ΕΠΣ Γρεβενών 3-0 α.α.

ρεπό : Αστέρας Καρδίτσας 






5ος όμιλος

Παναιγιάλειος – Αμυκλιακός 4-1 (24'-64' Σκούτας, 38' Γκάτσης, 66' Οικονόμου / 74' Σπυρόπουλος πεν)

Παλληξουριακός – ΑΟ Λεβάντε 3-1 (19' Αντωνάτος, 59' Μπράτι πεν, 62' Ακριστινέι/ 85' Ρούνταμ)

Εράνη Φιλιατρών – ΠΑΟ Βάρδας [] 1-1 (87' Πέππας πεν / 17' Μπίσα)

Ρεπό: ΑΣ Λεωνίδιο

Η βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)

Εράνη Φιλιατρών - Παλληξουριακός

ΠΑΟ Βάρδας - Παναιγιάλειος

Αμυκλιακός - Α.Σ. Λεωνίδιο 

ρεπο : Α.Ο. Λεβάντε 





6ος όμιλος

Ελλοπιακός – Περαμαϊκός 2-0 (27' αυτογκόλ, 65' Σπανός)

ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-1 (60' Χαρτσιάς / 31' Σεϊνταράσι)

Απόλλων Ευπαλίου – Αίολος Καρπενησίου 6-1 (29' Φλέγγας πεν, 57' Καραγιάννης, 59'-67' Ανδρεόπουλος, 84' Γεωργουσόπουλος, 87' Πανουργιάς) / 12' Μπακαλίδης)

Ρεπό: Κορωνίδα Κοιλάδας

Η βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)

Απόλλων Ευπαλίου - ΠΑΣ Κόρινθος 

Αίολος Καρπενησίου - Ελλοπιακός 

Περαμαϊκός - Κορωνίδα Κοιλάδας 

ρεπό : Α.Ο. Νέας Αρτάκης




7ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Χαϊδάρι – Γρανίτης 2-0 (20' Γιαννακόπουλος, 38' Αποστολόπουλος)

ΕΠΣ Λασιθίου – Ατρόμητος Πειραιά 0-3 α.α.

Ατσαλένιος – Απόλλων Ποντίων 4-2 (12' Κεφαλούκος, 40' Καϊμακαμούδης πεν, 48' Παπασπύρος, 85' Γιακουμάκης / 58' Τσουτσάνης, 60' Αθανασιάδης)

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

H βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 7/6)

Χαϊδάρι - Ατσαλένιος 

Ερμής Ζωνιανών - ΕΠΣ Λασιθίου 3-0 α.α.

Απόλλων Ποντίων - Ατρόμητος Πειραιά 

ρεπό : Γρανίτης Αγίας Μαρίνας 





8ος όμιλος

Αετός Λουτρών [] – ΑΕΡ Αφάντου 0-1 (59' )

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Ελλάς Σύρου 0-3 α.α.

Αστέρας Βάρης – Πυθαγόρας Κοντακαιΐκων 8-0 (7'-20' πεν-65'-85' Ντούλιας, 32' Καλλιμάνης, 52' Μπάρα, 80' Μάγγος, 82' Δημητρόπουλος)

Ρεπό: Ηλυσιακός

H βαθμολογία 

Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου - Αετός Λουτρών 0-3 α.α.

Ελλάς Σύρου - Αστέρας Βάρης 

Πυθαγόρας Κοντοκ. - Ηλυσιακός 

ρεπό : ΑΕΡ Αφάντου

Aετός Βαθυτόπου : διοικητικές αρχιαιρεσίες την Κυριακή 16/6 !

  Διοικητικές αρχιαιρεσίες στον ακριτικό Αετό  Βαθυτόπο θα διεξαχθούν την ερχόμενη Κυριακή 16/6 . Αναλυτικά η ανακοίνωση της ακριτικής ομάδα...