ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους !

 Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Πέμπτης και τυπικά η 5η αγωνιστική σε όλους τους ομίλους (εκτός του 7ου που βρίσκεται στην 3η αγωνιστική) , στο ειδικό πρωτάθλημα μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία....

Συνολικά σημειώθηκαν 74 γκολ σε 24 αναμετρήσεις και έτσι φθάσαμε στα 296 τέρματα απο την αρχή της διαδικασίας ....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής :

1ος όμιλος

(1/6) Δόξα Βώλακα – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 4-2 (39΄Μουζενίτοβ , 44΄,86΄Στάϊκος , 87΄Δράμπαλης -- 16΄Κομισόπουλος , 82΄Γιώτης)

Άρης Πετεινού – Ορφέας Ελευθ/πολης 5-1 (31' Παυλίδης, 47'-77' πεν Μελισσόπουλος, 55' Εφέντη, 89' Μαλαδένης / 24' Τζαμπέγια)

Ορέστης Ορεστιάδας – Νίκη Ευκαρπίας 0-0

Ρεπό : Ηρακλής Αμμουδιάς

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Ορέστης Ορεστιάδας - Άρης Πετεινού 

Νίκη Ευκαρπίας - Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 

Ηρακλής Αμμουδιάς - Ορφέας Ελευθερούπολης 

ρεπό : Δόξα Βώλακα 





2ος όμιλος

Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Αναγέννηση Επανομής 2-0 (19' Χατζόπουλος, 90+3' Δημητρούσης)

Ερμής Αμυνταίου – Θύελλα Λυκοστόμου 1-3 (32' Παπαχρήστου / 22' Παπαδημητρίου, 29' Βασιλόπουλος, 41' Μονογενίδης)

Απόλλων Ευρωπού [] – Βατανιακός 1-3 (17' Δουλκερίδης πεν / 13' Παρδάλης, 39' Ανανιάδης, 57' Παπαδόπουλος)

Ρεπό: Αετός Βαρβάρας

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Απόλλων Ευρώπου - Ερμής Αμυνταίου 

Βατανιακός - Αναγ. Επανωμής 

Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Λυκοστόμου 

ρεπό : Μεγ.Αλέξ. Αγίας Μαρίνας 





3ος όμιλος

ΑΕ Μεσολογγίου – Θύελλα Κατσικάς 1-1 (67' Μιχαλόπουλος / 90+1' Σκανδάλης)

Θιναλιακός – Άρης Φιλιατών 2-2 (47' Κωστελέτος, 57' Χατζηδημητρίου πεν / 3' Γώγος, 35' αυτογκόλ)

Αναγέννηση Άρτας – Αστραπή Μεσοποταμίας 0-2 (88' Παλαιοδήμος Κ., 90+1' Εστιάδης)

Ρεπό: Θρίαμβος Λούρου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Αναγ. Άρτας - Θιναλιακός 

Αστραπή Μεσοπ. - Θύελλα Κατσικά 

Θρίαμβος Λούρου - Άρης Φιλιατών 

ρεπό : Α.Ε. Μεσολογγίου





4ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα – Εορδαϊκός 0-0

Μαγνησιακός – Κιλελέρ 1-0 (13' Δημητριάδης)

ΕΠΣ Γρεβενών – Αστέρας Καρδίτσας  0-3 α.α.

Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Αστέρας Σταύρου - Εορδαϊκός 

Κιλελέρ - Αστέρας Καρδίτσας 

Μαγνησιακός - Μετέωρα 

ρεπό : ΕΠΣ Γρεβενών 





5ος όμιλος

Αμυκλιακός – ΠΑΟ Βάρδας 0-3 (70' Μηλαδόπουλος, 75' Λαθύρης, 86' Παρασκευόπουλος)

ΑΣ Λεωνίδιο – ΑΟ Λεβάντε 6-2 (13' Γεωργίτσης, 28' Ντομαζέτι, 39' Γιαννούσης, 43' Κυρίος, 57' Ρεντούλης, 74' Μπαλαρίνης / 5' Τζανάρη, 78' Τσουκαλάς)

Παναιγιάλειος [] – Παλληξουριακός 0-0

Ρεπό: Εράνη Φιλιατρών

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Παναιγιάλειος - Αμυκλιακός 

Παλληξουριακός - Α.Ο. Λεβάντε 

Εράνη Φιλιατρών - ΠΑΟ Βάρδας 

ρεπό : Λεωνίδιο 






6ος όμιλος

Κορωνίδα Κοιλάδας – ΑΟ Ν.Αρτάκης 1-4 (57' Αλεξανδρής / 27' Σεϊνταράσι, 42' Ταυταρίδης, 62' Ντελέκος, 86' Λούκας)

Ελλοπιακός – ΠΑΣ Κόρινθος 0-1 (16' Σαχσανίδης)

Περαμαϊκός – Αίολος Καρπενησίου 3-0 (7' Μιτσάνι, 31' Τσαγκάρης πεν, 62' Γεωργίου)

Ρεπό: Απόλλων Ευπαλίου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Ελλοπιακός - Περαμαϊκός 

ΠΑΣ Κόρινθος - Α.Ο. Νέας Αρτάκης 

Απόλλων Ευπαλίου - Αίολος Καρπενησίου 

ρεπό : Κορωνίδα Κοιλάδας





7ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Ατσαλένιος – Ερμής Ζωνιανών [] 1-0 (27' Γιακουμάκης)

Απόλλων Ποντίων – Γρανίτης [] 3-1 (11'-34'' Κουσίδης, 90+4' Παπαδόπουλος / 74' Κοκάκης)

Ατρόμητος Πειραιά [] – Χαϊδάρι 1-0 (2' Κοντάκος)

Ρεπό: ΕΠΣ Λασιθίου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (4η , Κυριακή 4/6)

Χαϊδάρι - Γρανίτης Αγίας Μαρίνας 

ΕΠΣ Λασιθίου - Ατρόμητος Πειραιά 0-3 α.α. 

Ατσαλένιος - Απόλλων Ποντίων

ρεπό : Ερμής Ζωνιανών 





8ος όμιλος

Πυθαγόρας Σάμου – Ελλάς Σύρου 0-8 (21'-40' Παράβαλος, 27' Παυλόπουλος, 41' Λαλάς, 50' Ογκνιάνοφ, 77' Σκούπρα, 86' Έντσεφ, 90+4' Οικονομόπουλος)

Ηλυσιακός – ΑΕΡ Αφάντου 2-2 (39' Χριστόπουλος, 58' Ταχιράι / 56'-61' πεν Ρούσσος)

Αστέρας Βάρης – Αετός Λουτρών 2-0 (4' Νιούμαν, 41' Ντούλας)

Ρεπό: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Η βαθμολογία 

Η επόμενη αγωνιστική (6η , Κυριακή 4/6)

Αστέρας Βάρης - Πυθαγόρας Κοντοκαιϊκών 

Αετός Λουτρών - ΑΕΡ Αφάντου 

Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου - Ελλάς Σύρου 0-3 α.α. 

ρεπό : Ηλυσιακός 

Μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική : live scores η εξέλιξη της 6ης και προ-τελευταίας αγωνιστικής! (Κυριακή 26/5 , 17:00)

  Με την 6η και προ-τελευταία αγωνιστική συνεχίζεται  το απόγευμα της Κυριακής 26/5  το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου προς την  Γ΄Εθνικη Κατηγορί...