Τετάρτη 26 Απριλίου 2023

Φίλιπποι Δοξάτου - Πανδραμαϊκός 0-5 : ''φόρτσαρε'' στην επανάληψη και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου !

Στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας προκρίθηκε το απόγευμα της Τετάρτης ο Πανδραμαϊκός ο οποίος επιβλήθηκε με το ευρύ σκορ 0-5 στο γήπεδο της Φτελιάς επί των Φιλίππων Δοξάτου!

Έτσι η δραμινή ομάδα θα συναντήσει στους ''4'' όπου περιμένουν εδώ και περίπου έναν μήνα...την Δόξα Βώλακα , την Α.Ε. Αμπελοκήπων και την κάτοχο του θεσμού Α.Ε. Καλαμπακίου!

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα όπου οι γηπεδούχοι κράτησαν τον σαφώς ανώτερο Πανδραμαϊκό (τους χωρίζει άλλωστε μια κατηγορία) όπου προηγήθηκε με τον Χατζηκυριάκου στο 17ο λεπτό!

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και έφθασαν εύκολα στην επικράτηση με τα τέρματα των Μπάμπουρα (48΄) , Μπαμπαλή (51΄) και Γ. Παυλίδη (61΄, 71΄) !

Διαιτητής : Ραβίκαλης Π. (Νικολαϊδου Χ. - Μπουλης Α.)

Φίλιπποι Δοξάτου (Χρήστος Ζεκερίδης) :
Καραγιαννίδης Κ. (74΄Μυλόπουλος) , Μωυσιάδης (74΄Στοϊλης) , Καράνταης , Καραγιαννίδης Γ. , Δημητριάδης Γ. , Καρατζόγλου (50΄Κοτσαμάνης)  , Βασιλακάκης Δ. (50΄Κωσταντινίδης Η.) , Ζάχαρης (74΄Βασιλακάκης Ε.)  , Παντίκογλου , Δημητριάδης Α. , Θωμαϊδης .

Α.Ο. Πανδραμαϊκός (Λουκάς Αποστολίδης) :
Μιχαηλίδης , Μητρούσης , Ντόσης (60΄Στυλιανίδης) , Αχαλινόπουλος , Μπάμπουρας , Μαχαίρας , Χατζηκυριάκου , Ρεβυθόπουλος , Παυλίδης , Γιαννόπουλος , Ιγνατίου (48΄Μπαμπαλής) .

Δόξα 2016 - Αγία Παρασκεύη 1-0 : με το ''δεξί'' στα μπαράζ ανόδου οι Δραμινές!

Με νίκη ξεκίνησε η Δόξα 2016 την διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Α Εθνική Γυναικών! Η δραμινή ομάδα απέναντι στην πολύ καλή...