ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2023

Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 9ης αγωνιστικής ! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

 Με την 9η αγωνιστική επανάρχισε μετά την διακοπή των εορτών το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και στον 1ο όμιλο όπου συμμετέχουν οι Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκός σημειώθηκαν 22 γκολ και έτσι φθάσαμε συνολικά στα 169 τέρματα απο την αρχή της φετινής διοργάνωσης ....

Οι δύο δραμινές ομάδες για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα είχαν θετικά αποτελέσματα...με την Δόξα Δράμας να πετυχαίνει τέταρτη συνεχόμενη νίκη με τον Γιάννη Αποστολίδη στο ''τιμόνι'' περνώντας με σκορ 0-2 απο την Θέρμη ....ενώ ο Πανδραμαϊκός επικράτησε με σκορ 2-0 του Βύρωνα Καβάλας στην επιστροφή του Μπάμπη Καζεπίδη ως αντίπαλος πλέον στην Δράμα μετά απο πέντε χρόνια παραμονής του ...στους ερυθρόλευκους...

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ...ο Καμπανιακός συνέχισε με νίκη την ξέφρενη πορεία του αφού πέρασε και απο το Άβατο (0-2) ενώ η Καβάλα επικράτησε με σκορ 4-2 του Αγροτικού Αστέρα...

Στο ντέρμπι των ουραγών ...Ορφάνι και Χρυσούπολη (1-1) πήραν τους πρώτους τους βαθμούς...ενώ το απόγευμα του Σαββάτου ο Απόλλων Παραλιμνίου συνέτριψε με σκορ 5-1 τον Ορφέα Ξάνθης....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική η οποία αξίζει να σημειωθεί ότι θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σαββάτο 14/1 αφού ακολουθεί εμβόλιμη αγωνιστική την Τετάρτη 18/1...

Μ.Αλεξ.Ορφανίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-1 (8' Ανδρεανίδης / 33' Σκαθαρούδης)

Πανδραμαϊκός – Βύρων Καβάλας 2-0 (76'-86' Παυλίδης)

Ποσειδών Μηχανιώνας – Αλεξανδρούπολη 2-0 (49' Ξανθόπουλος, 90+5' Ταουσάνης)

Θερμαϊκός Θέρμης – Δόξα Δράμας 0-2 (75' Κυριακίδης Δ., 89' Χατζηδημητρίου)

Καβάλα – Αγροτικός Αστέρας 4-2 (7'-23'-52' Καρακώστας, 78' Ιορδανίδης / 11' Τσολάκης, 51' Ζήσης)

Άρης Αβάτου – Καμπανιακός 0-2 (70' Ιγνατίδης, 85' Ξανθόπουλος)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 5-1 (22' Καρυφύλλης, 29' Τζελίδης, 32' Γεωργιάδης, 38' Ελέζι, 74' Γκέκας / 51' Ιωαννίδης πεν)

Η βαθμολογία (πατήστε πάνω στην εικόνα

 για να την μεγενθύνετε) :



Η επόμενη αγωνιστική (10η , Σάββατο 14/1 , 15:00)

Μέγ.Αλέξ. Ορφανίου - Απόλλων Παραλιμνίου 

Ορφέας Ξάνθης (Γ.Σ. Ξάνθης ) - Πανδραμαϊκός 

Νέστος Χρυσούπολης - Πανθρακικός 

Βύρωνας Καβάλας - Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας

Αλεξανδρούπολη - Καβάλα 

Δόξα Δράμας - Καμπανιακός 

Αγροτικός Αστέρας - Άρης Αβάτου 

ρεπό : Θερμαϊκός Θέρμης 

EURO 2024 : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας στον 2ο όμιλο! Αποτελέσματα και βαθμολογία

  Oλοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής η 1η αγωνιστική στον 2ο όμιλο του Euro 2024 που διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας ! H Iσπανία νωρίτερ...