ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022

Γ΄Εθνική : η ''ταυτότητα'' της εμβόλιμης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους ! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες

Oλοκληρώθηκε και τυπικά το απόγευμα της Πέμπτης η αγωνιστική δραστηριότητα στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής όπου σε 35 αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους σημειώθηκαν 81 γκολ!

Πάμε όμως να δούμε τα αποτελέσματα , τους σκόρερς (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου) , τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική με τον ερχομό του νέου έτους!

Αναλυτικά :

 1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Νέστος – Απόλλων Παραλιμνίου 1-3 (17' Τσάκωνας / 29'-67' Γκέκας, 39' Ελέζι)

Βύρων Καβάλας – Ορφέας Ξάνθης 1-1 (50' Δερμιτζάκης / 23' Ιωαννίδης)

Αλεξανδρούπολη FC – Πανδραμαϊκός 0-1 (57' Παυλίδης πεν)

Δόξα Δράμας – Πανθρακικός 3-0 (21' πεν-58' Κόντος, 44' Θεοδοσιάδης)

Αγροτικός Αστ.– Ποσειδών Μηχανιώνας 0-1 (90+3' Ταουσάνης)

Άρης Αβάτου – Θερμαϊκός Θέρμης 0-1 (87' Βαβλιάκης)

Καμπανιακός – Καβάλα 0-0

Η βαθμολογία (μετά απο 8 αγωνιστικές)


Η επόμενη αγωνιστική (9η , Κυριακή 8/1/23)
Απόλλων Παραλιμνίου - Ορφέας Ξάνθης 
Μεγ.Αλεξ. Ορφανίου - Νέστος Χρυσούπολης 
Πανδραμαϊκός - Βύρωνας Καβάλας 
Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας - Αλεξανδρούπολη 
Θερμαϊκός - Δόξα Δράμας 
Καβάλα - Αγροτικός Αστέρας 
Άρης Αβάτου - Καμπανιακός 
ρεπό : Πανθρακικός 




2ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 0-0

Καστοριά – Δωτιέας Αγιάς 1-0 (35' Χασάι)

Κοζάνη – ΓΑΣ Σβορώνος 2-0 (26' Παπαδόπουλος, 71' Νιάσε)

ΑΟ Χανιώτης – Εδεσσαϊκός 0-0

Πιερικός – ΑΕΠ Κοζάνης 4-3 (45+1'-90+2' Παπαδόπουλος Χ., 64' Κατσαβάκης, 70' Πιτσόλης / 25'-42' Βασίλτσης, 65' Σάλα)

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΟ Ελασσόνας 0-1 (60' Τσάτσος)

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 4-0 (11'-51'-66' Μεληκιώτης, 58' Πορτοκαλάς)

Η βαθμολογία (μετά απο 7 αγωνιστικές) 

η επόμενη αγωνιστική (8η , Κυριακή 8/1/23)

Καστοριά - Μακεδονικός Φούφα 

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου - Κοζάνη 

Δωτιεύς Αγιάς - Α.Ο. Χανιώτης

Σβορώνος - Πιερικός 

Εδεσσαϊκός - Ολυμπιακός Βόλου 

Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης - Κεραυνός Αγγελοχωρίου 

Ελασσόνα - ΠΑΟΚ Κρηστώνης 




3ος όμιλος (7η αγωνιστική)

ΑΟ Υπάτου – Ναυπακτιακός  3-0 (8'-45' Ποτουρίδης, 34' Μπρούνο)

Παναγρινιακός – Διγενής Νεοχωρίου 2-3 (11' Τσιούνης πεν, 29' Καντάνης / 3' Παναγιώτου, 48' Βασιλείου, 58' Γόρδιος)

ΑΕ Λευκίμμης – Τρίκαλα 1-0 (45+5' Βέρμπης)

Ζάκυνθος – Τηλυκράτης 2-0 (65' πεν-82' πεν Τσιμέλι)

Απόλλων Πάργας – ΑΟ Χαλκίς 7-0 (36'-90' Ντόκος, 58' Βασιλείου, 41' Κωνσταντίνου, 57'-66' Σιδέρης, 82' Κωσταμένας)

Πανελευσινιακός – Βύζας Μεγάρων 3-0 (63' Αρναούτογλου, 70' Μαρής, 90' Μίσκου)

ΠΟ Φήκης – Αστέρας Πετριτή 2-0 (42'-71' Σκόνδρας)

Η βαθμολογία (μετά απο 7 αγωνιστικές)

Η επόμενη αγωνιστική (8η , Κυριακή 8/1/23) 

Παναγρινιακός - Α.Ο. Υπάτου 

Διγενής Νεοχωρίου - Πανελευσινιακός 

Τρίκαλα - Π.Ο. Φήκης 

Βύζας Μεγάρων - Ζάκυνθος 

Αστέρας Πετρίτη - Απόλλων Πάργας 

Τηλυκράτης - Χαλκίδα 

Ναυπακτιακός Αστέρας - Α.Ε. Λευκίμμης 




4ος όμιλος (7η αγωνιστική)

ΑΠΣ Πάτραι – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0

ΑΕ Ερμιονίδας – Αίας Γαστούνης 1-1 (22' Τσόφλιος / 47' Φερεκίδης)

ΑΣ Ρόδος – Παναργειακός 1-0 (75' αυτογκόλ)

Αιολικός – Πανγυθεατικός 6-2 (29'πεν-36'-56' Αποστολόπουλος, 64'-82'-86' Μακρής / 18' Κουρτέσης πεν, 88' Σπηλιωτόπουλος πεν)

Πανηλειακός – Πανιώνιος 0-0

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Ιάλυσος 2-4 (11', 70' / 22' Γκέζος, 27' Νανί, 34' Εμπουμπά, 62' Γεωργίου)

ΑΟ Πυλίου – ΑΕ Μυκόνου  ΑΝΑΒΟΛΗ 

Η βαθμολογία (μετά απο 7 αγωνιστικές) 

Η επόμενη αγωνιστική (8η , Κυριακή 8/1/23)

Αίας Γαστούνης - Ρόδος (7/1)

Α.Ο.Διαβολιτσίου - Α.Ο. Πυλίου Κώ 

Παναργειακός - Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 

Α.Ε. Μυκόνου - Αιολικός 

Ιάλυσος - Πανηλειακός 

Πανγυθεατικός - Πανιώνιος 

Πάτρα - Ερμιονίδα 



5ος όμιλος (7η αγωνιστική)

 ΑΕ Μοσχάτου – ΓΣ Μαρκό 2-2 (48' Κουτσούμπας, 82' Πασαλίδης πεν / 41'-72' Σουλελές)

 Γιούχτας – ΑΟ Πόρου  1-2 (27' Ροβίθης / 32' Γροσδάνης, 88' Καστελλιανάκης πεν)

ΑΠΟ Κερατσίνι  – Αλμυρός Γαζίου 2-1 (13' Καλαμβόκης, 90+3' / 11' Γκέτσι)

 Άρης Πετρούπολης – ΑΟ Αγ.Νικολάου 2-1 (27' Αργυρίου πεν, 36' Αντωνακόπουλος / 46' Κίτος)

Θύελλα Ραφήνας – Φωστήρας 3-1 (25' Φύτρος, 42'-55' Παντελίδης / 44' Μπερνιδάκης)

ΑΟ Αγία Παρασκευής – Εθνικός 2-2

ΑΟ Τυμπακίου – Άγιος Ιερόθεος  3-0 α.α. 

Η βαθμολογία (μετά απο 7 αγωνιστικές) 


Η επόμενη αγωνιστική (8η , Κυριακή 8/1/23)

Γιούχτας - Μοσχάτο 

Μαρκό - Αγία Παρασκεύη 

Α.Ο. Πόρου - Κερατσίνι 

Εθνικός Π. - Άρης Πετρούπολης 

Αλμυρός Γαζίου - Θύελλα Ραφήνας 

Άγιος Νικόλαος - Α.Ο. Τυμπακίου 

Φωστήρας - Άγιος Ιερόθεος 

EURO 2024 : η ''ταυτότητα'' της πρεμιέρας στον 2ο όμιλο! Αποτελέσματα και βαθμολογία

  Oλοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής η 1η αγωνιστική στον 2ο όμιλο του Euro 2024 που διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας ! H Iσπανία νωρίτερ...