ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022

Μικτές Παίδων - Νέων : αναλυτικά όλοι οι όμιλοι των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων ! Νέος τρόπος διεξαγωγής

 Πραγματοποιήθηκε ο καταρτισμός των ομίλων των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων και Νέων για την φετινή αγωνιστική περίοδο!

Οι Μικτές Ομάδες της ΕΠΣ Δράμας θα συμμετάσχουν στον 1ο όμιλο μαζί με τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Έβρου , ΕΠΣ Θράκης και ΕΠΣ Ξάνθης !

Την πρόκριση για τον επόμενο γύρο παίρνει πλέον μόνο η 1η ομάδα κάθε ομίλου (απο τους 13) καθώς και οι τρεις καλύτερες δεύτερες απο όλους τους ομίλους!

Τα πρωταθλήματα των Κ-14 & Κ-16 στην 1η Φάση θα διεξαχθούν σε 13 ομίλους ως εξής: 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 

ΕΒΡΟΥ 

ΘΡΑΚΗΣ

ΞΑΝΘΗΣ

ΔΡΑΜΑΣ 


2ος ΟΜΙΛΟΣ 

ΣΕΡΡΩΝ

ΚΑΒΑΛΑΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 


3ος ΟΜΙΛΟΣ 

ΚΙΛΚΙΣ

ΠΕΛΛΑΣ

ΦΛΩΡΙΝΑΣ

ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 


4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΟΖΑΝΗΣ

ΗΜΑΘΙΑΣ

ΠΙΕΡΙΑΣ

ΓΡΕΒΕΝΩΝ 


5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ

ΗΠΕΙΡΟΥ 

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ 


6ος ΟΜΙΛΟΣ 

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΛΑΡΙΣΑΣ


 7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΕΥΒΟΙΑΣ

ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 


8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

ΑΡΤΑΣ 

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΦΩΚΙΔΑΣ


9ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ

ΖΑΚΥΝΘΟΥ

ΑΧΑΪΑΣ

ΗΛΕΙΑΣ 


10ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 


11ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ 

ΑΘΗΝΩΝ 


12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΧΑΝΙΩΝ

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 

ΛΑΣΙΘΙΟΥ 


13ος ΟΜΙΛΟΣ
(θα διεξαχθεί με μορφή Τουρνουά σε τοποθεσία του Νομού Αττικής.)

ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΥ 

ΛΕΣΒΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ


Οι αγώνες 1ης Φάσης στους ομίλους από 1 έως και 12 θα διεξαχθούν με τη μορφή 12 αγώνων για τον κάθε ένα όμιλο (διπλοί αγώνες). 

Η 1η Φάση στον Όμιλο 13 θα διεξαχθεί με τη μορφή 5 Αγωνιστικών (μονοί αγώνες). 


Στην 2η Φάση προκρίνονται οι 13 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου και οι 3 καλύτερες δεύτερες ομάδες. 


2η Φάση 

Οι δεκαέξι (16) ομάδες που θα προκύψουν από την 1η Φάση θα χωριστούν σε 2 group με γεωγραφικά κριτήρια και έπειτα θα πραγματοποιηθεί κλήρωση και τα ζευγάρια που θα προκύψουν θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες με γηπεδούχο την ομάδα που θα κληρωθεί πρώτη σε κάθε ζευγάρι.


3η Φάση (Προημιτελικοί, 8 Ομάδες) 

Θα πραγματοποιηθεί κλήρωση και οι οκτώ (8) ομάδες που θα προκύψουν από την 2η Φάση θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες με γηπεδούχες τις ομάδες που θα κληρωθούν πρώτες σε κάθε ζευγάρι. 


4η φάση (Ημιτελικοί, 4 Ομάδες) 

 Οι τέσσερις (4) ομάδες που θα προκύψουν από την 3 η Φάση, θα αγωνιστούν (ύστερα από κλήρωση) σε μονούς αγώνες που θα διεξαχθούν σε ουδέτερο γήπεδο. 


5η φάση (Τελικός - Μικρός Τελικός) 

Οι αγώνες που θα προκύψουν στην εν λόγω φάση θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα ως εξής:
Οι νικήτριες ομάδες της 4ης Φάσης θα αγωνιστούν στον Τελικό
Οι ηττημένες ομάδες της 4 ης Φάσης θα αγωνιστούν στον Μικρό Τελικό

Α.Ε. Αμπελοκήπων : διπλή μεταγραφική προσθήκη!

 Δύο ακόμα μεταγραφικές προσθήκες για την Α.Ε. Αμπελοκήπων που πρόσθεσε στο ενεργητικό της ...τον Δημήτρη Παρασκεύα και τον Δημήτρη Αράπη! Α...