Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΚΑΟ Δράμας 66-67 : ''απέδρασε'' με το ''ροζ φύλλο'' και αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα ! Αποτελέσματα και βαθμολογία

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον ΚΑΟ Δράμας στην Θεσσαλονίκη επί της τοπικής Ελπίδας Αμπελοκήπων  με σκορ 66-67 στα πλαίσια της 11ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος μπάσκετ στην Γ΄Εθνική Κατηγορία!

Έτσι οι Δραμινοί έφθασαν τους 19 βαθμούς και πανηγύρισαν τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα αφού την ίδια ώρα ο ΓΑΣ Κομοτηνής γνώριζε την ήττα απο το Ανατόλια στην Θεσσαλονίκη !

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα , ο αγώνας ήταν ντέρμπι απο το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο με την δραμινή ομάδα να βρίσκεται πίσω στο σκορ στο ημίχρονο (39-37) ωστόσο στην επανάληψη έπαιξε αποτελεσματική άμυνα και έφθασε στην νίκη !

Δεκάλεπτα: 20-21, 39-37, 52-55, 66-67

Ελπίδα (Σπασέγκος):
Καμπέρης 4, Στεάι 2, Λάττος 12, Θώμα 3(1), Τσιβεριώτης 16(3), Γαλατσόπουλος 4, Ράπι, Παπαδόπουλος Χ., Μαλακόπουλος 19(5), Παπαδόπουλος Ο. 6(2).

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης):
Μαρκόπουλος, Σιταρίδης, Στυλίδης 27(2), Γαιτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 1, Γρούδος 8, Μπέσας, Κουμλέλης 16, Παπαπασχάλης 1, Ραντοσάβλιεβιτς 11, Στεφανίδης, Δομζαρίδης.

* Αναλυτικά τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική :

Α΄ΕΠΣ Δράμας 2023-24 (αφιέρωμα μέρος 4ο) : η βαθμολογία σε 1ο και 2ο γύρο!

Αφιερωμάτων συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Δράμας 2023-24 που ολοκληρώθηκε πριν λίγες ημέρες και στο τρίτο (4ο) μέρος θα ασχοληθούμε με...