ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022

Μέγ.Αλέξ. Ξηροποτάμου - Άρης Καλαμώνα 2-0 : ασταμάτητος ο Μέγας...''πάτησε'' κορυφή !

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου που επικράτησε με σκορ 2-0 του Άρη Καλαμώνα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Δράμας!

Έτσι οι ''κυανόλευκοι'' του Αντώνη Παπάζη ανεβήκαν στην κορυφή της βαθμολογίας την οποία ''μοιράζονται'' με την Προσοτσάνη με 15 βαθμούς !

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν με μια ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ του Πάνου απο το ημικύκλιο στο 29΄ο οποίος είδε εκτός θέσης τον Ματσιώρη και τον ''κρέμασε'' όπως είχε κάνει λίγο καιρό πριν μέσα στην Καλή Βρύση !

Στην επανάληψη ο Ξηροπόταμος κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τσιάρας στο 52΄λεπτό ''κλειδώνοντας ακόμα ένα τρίποντο !

Παρακάτω δείτε την ''ταυτότητα'' της αναμέτρησης με όλα τα στοιχεία ενώ το βράδυ της Δευτέρας θα προστεθεί και το βίντεο με τα στιγμιότυπα του αγώνα (πατήστε πάνω στην εικόνα για να την μεγενθύνετε):

ΑΕ Ευόσμου - ΠΑΟΠ Ν.Αμισσού...LIVE STREAMING! (Κυριακή 12/5 , 17:00)

Δύσκολη έξοδος για την δραμινή πρωταθλήτρια , τον ΠΑΟΠ Νέας Αμισσού , ο οποίος ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει την πρωταθλ...